Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Jest dawca dla Marcinka Roli z Mogilna

Opublikowano: 5 marca, 2016 o 9:57 pm   /   przez   /   komentarze (0)

 

Znalazł się dawca dla Marcinka Roli z Mogilna, który ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dzisiaj rodzice chłopca przekazali najlepszą wiadomość! A już w niedzielę (13 marca) młodzież Teatru Dabar zadedykuje Marcinkowi swój sceniczny występ.

–  Dostaliśmy najwspanialszą wiadomość – mamy dawcę dla naszego Marcinka! Panie Boże dziękujemy Ci! – poinformowali dzisiaj (5 marca) szczęśliwi rodzice państwo Barbara i Mirosław Rola.

– Jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy z tatą Marcinka. Mówił nam, że jest źle. Obiecaliśmy nasze wsparcie i modlitwę – opowiada Wioletta Kasprzyk z Teatru Dabar. – Dziś dowiadujemy się, że jest dawca! Widzimy analogię. „Wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło”. Cud. Nasza sztuka pokazuje samo życie i to jak Bóg działa – mówi z przekonaniem Wioletta.

-Mamusiu nie martw się! Będę silny i dam radę! – nie tak dawno dodawał otuchy Marcinek swojej zmartwionej mamie. Ten niezwykle dzielny chłopiec pierwszy raz zachorował w 2014 roku. Przeszedł wówczas intensywną chemioterapię, co pozwoliło mu pokonać pierwsze starcie z nowotworem – ostrą białaczką limfoblastyczną.

marcinek

 

Niestety choroba powróciła ze wzmożona siłą. Teraz ani chemioterapia, ani wytrwałość małego chłopca nie zapewnią wygranej z chorobą. Marcinek by żyć potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Dzisiaj pojawiła się nadzieja, nadzieja na lepsze jutro. Mamy dawcę dla Marcinka!

W niedzielę za tydzień (13 marca) o godz. 18.00 aktorzy Teatru Dabar zadedykują Marcinkowi Roli spektakl pt. „Jeden dzień”. Zapraszają do dawnego kina Krokus w Nowym Sączu (Al. Wolności 40) bo chcą wesprzeć dzielnego chłopca i jego rodziców.

Teraz, pełni nadziei czekamy, aż znajdzie się genetyczny bliźniak Nikolki Trzajny z Kadczy.

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info 

źródło: Parafia Mogilno

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"