Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Debata o bezpieczeństwie w regionie

Opublikowano: 17 grudnia, 2016 o 1:12 am   /   przez   /   komentarze (7)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wzięli dziś udział w Posiedzeniu Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. W obradach brali też udział członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba.

Sporo czasu poświęcono na omówienie założeń uchwalonego przed dwoma laty Małopolskiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zagadnienia związane z tą problematyką referował Marek Dworak, sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie.

Wiele jest do zrobienia w kwestii kształcenia i zmiany mentalności kierowców – stwierdził Marek Dworak. – Polska wciąż jest bowiem w ogonie Europy, jeśli chodzi o podejście kierujących do pieszych. Ci ostatni są w znacznie gorszej sytuacji niż piesi z krajów skandynawskich, Niemiec czy Holandii, gdzie osoby wchodzące na przejście dla pieszych mogą czuć się bezpiecznie.

Starosta Marek Pławiak podkreślił, że władze Powiatu dbają o szeroko rozumiane podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w regionie. Służy temu m.in. budowa nowych dróg i poprawa stanu nawierzchni tych już istniejących. Przy drogach budowane są chodniki i bariery, chroniące pieszych. Stale też doposażany jest magazyn przeciwpowodziowy. Jeszcze w tym roku zgromadzony tam sprzęt zostanie uzupełniony o sześć tysięcy worków na piasek, 20 łóżek polowych, 20 śpiworów, trzy plandeki i cztery rękawy przeciwpowodziowe.

Zarząd i Rada Powiatu traktują kwestie bezpieczeństwa bardzo poważnie – zapewnił starosta Marek Pławiak. – Dofinansowują zakup radiowozów dla policji i sprzętu dla służb ratunkowych.

W dzisiejszym posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście i powiecie. Miasto reprezentował m.in. Marek Nieć, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta. Obrady prowadził Ryszard Wąsowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Komentarze (7)

 • 17 grudnia, 2016 o 4:32 am edwardo

  O tym ”’bezpieczeństwie”to się mówi od dziesięcioleci,a jest jak jest czyli mizeria.Co to to ma oznaczać te „ogromne” uzupełnienia magazynów w te trzy plandeki i coś tam jeszcze.Nie róbcie z Polski aż takiej dziadówki tylko więcej myślenia i racjonalizmu !!!! ;))

 • 18 grudnia, 2016 o 5:08 pm Pastuch

  Osada w Maszkowicach pozdrawia dzielnych kowbojów ” Siedmiu wspaniałych. pociąg do Yumy (2007, „3:10 to Yuma”, reż. James Mangold). El Dorado (1966, reż. Howard Hawks). Bezprawie (2003, „Open Range”, reż. Kevin Costner).
  -Siedmiu wspaniałych
  -Tombstone
  -Silverado.
  Żałosny okrągły stół w sprawie … jacy jesteście żałośni!!!
  -Rio Bravo
  -O kilka dolarów więcej

 • 18 grudnia, 2016 o 7:48 pm edwardo

  Okey!-Rio Dunajec.Dunajec whou POLAND it is more!!

 • 18 grudnia, 2016 o 11:01 pm edwardo

  Polsza dzierżi zjemlu SLOVEN,Muslim weck i to po bystrie-gou houm!!!

 • 18 grudnia, 2016 o 11:22 pm prusak

  Co to są za podsumowania? O bezpieczeństwo dba się wtedy kiedy sobie się nie stwarza potencjalnie niebezpiecznych rozwiązań. Tymczasem my w nowosądeckim wzdłuż dróg mamy strefę zabudowy. To setki tysięcy potencjalnych okazji do wypadków. Tego nikt nie ogranicza. Nie będzie bezpieczniej! Będziemy się skuteczniej ratować!

 • 18 grudnia, 2016 o 11:30 pm edwardo

  Porad,Dunajec,Wisła,Bug,Odraa!!eto autentic river of POLAND-muslim end cygan eto intruz&problem min.

 • 19 grudnia, 2016 o 3:28 pm edwardo

  Panie „PASTUCH” ma PAN rację w swych wywodach ale w odniesieniu do USA.My POLACY mamy inną historię w związku z tym inne zagrożenia i ofiary wynikłe z błędów naszych przodków.Cała POLSKA ziemia zroszona jest POLSKĄ krwią!!! Pytam się więc dlaczego takie nacje jak muslim ,jude,romowie itd mają przywileje a POLACY cierpią w nie dostaku,a ich dzieci głodują???

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"