Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Debiutancka powieść starosądeczanki Izabeli Skrzypiec-Dagnan

Opublikowano: Październik 21, 2019 o 6:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

            Miesiąc temu, 17 września 2019 roku w księgarniach pojawiła się debiutancka powieść mieszkanki Starego Sącza, Izabeli Skrzypiec-Dagnan. Książka „Świetnie się bawię w twoich snach” jest powieścią obyczajową i została wydana nakładem poznańskiego wydawnictwa Zysk i s-ka.

Książka opowiada o perypetiach współczesnych dwudziesto- i trzydziestolatków. Ich niełatwych wyborach, poszukiwaniach stabilizacji i miłości, próbie poukładania swojego życia na nowo. O uczuciach i wszystkich emocjach, które im towarzyszą. Fabuła prowadzona jest z perspektywy dwójki głównych bohaterów – Juli i Krystiana, którzy są ludźmi wyciągniętymi niemal z prawdziwego życia. Mają mnóstwo wad, wątpliwości, podejmują niewłaściwe decyzje. Nie jest to słodka opowieść, raczej gorzkie spojrzenie na współczesne związki młodych ludzi. To historia życiowa, prawdziwa, nieprzekoloryzowana. Została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników.

Stary Sącz jest rodzinnym miastem autorki, która po kilkuletniej przerwie zamieszkała tu na stałe, z mężem i dwójką dzieci. Izabela Skrzypiec-Dagnan z zawodu jest historykiem sztuki, na co dzień pracuje w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Pisze od zawsze – głównie prozę, jest też laureatką wielu konkursów literackich. W chwili obecnej pracuje nad swoją drugą powieścią.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a