Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Razem dla Nikoli z Kadczy. Wspólnie przeciw białaczce!

Opublikowano: 6 lutego, 2016 o 11:51 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Wszyscy razem zawalczmy o życie Nikoli Trzajna z Kadczy! 7 lutego (niedziela) 0d 10:00 do 16:00 w 3 punktach: Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy i Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku będzie można się zarejestrować i zostać dawcą!

To dla Nikoli jedyna – ostatnia nadzieja. Chodzi o tak niewiele… o parę kropelek krwi. Nikola czeka. Jest coraz słabsza.

Badanie jest bezbolesne! Ważne żeby zabrać ze sobą dokument tożsamości. Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg. Rejestracja zajmuje kilka minut i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu pałeczką wymazu z policzka, bez pobierania krwi. 

Jeśli się okaże, że będziesz mógł zostać „genetycznym bliźniakiem” to sam zabieg polega na pobraniu krwi z ręki i przypomina tradycyjne oddawanie krwi. Nie wymaga pobierania szpiku z kręgosłupa!!Pobranie trwa ok. 2 godzin, nie wymaga hospitalizacji, więc dawca po zabiegu i krótkim odpoczynku może od razu wrócić do domu i swoich zajęć.Zabieg jest zupełnie bezpieczny dla zdrowia dawcy. Po oddaniu szpiku można normalnie funkcjonować, a organizm w pełni regeneruje się w ciągu kilku tygodni po zabiegu.

Podstawowe kryteria uniemożliwiające przystąpienie do Rejestru:

– zakażenie wirusem HIV (lub przynależność do grupy podwyższonego ryzyka zakażenia tym wirusem)
– zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B lub C
– choroby weneryczne
– aktywna gruźlica w okresie minionych 5 lat
– cukrzyca jeśli wymaga podawania leków p/ cukrzycowych
– aktywna astma wymagająca podawania leków (jeśli kandydat nie miał napadu astmy przez ostatnie 5 lat i nie pobiera leków to może być zakwalifikowany)
– przebyty zawał serca, zabiegi naczyniowe na sercu (pomostowanie) i inne schorzenia wymagające ciągłego podawania leków (wypadanie płatka zastawki dwudzielnej), zaburzenia rytmu nie wymagające leczenia są akceptowalne
– epilepsja
– nadciśnienie – jeżeli jest utrzymywane na prawidłowym poziomie przez leki to kandydat może być zaakceptowany
– stosowanie leków hormonalnych z wyjątkiem leków antykoncepcyjnych
– ciąża i laktacja bezwzględnie dyskwalifikuje dawcę (czasowo)
– łuszczyca

Co zrobisz, jeśli się dowiesz, że życie tej dziewczynki może zależeć od jednego, jedynego kliknięcia?

Tak właśnie jest. Im więcej ludzi przeczyta ten komunikat, tym większa szansa, że znajdzie się ten jeden, jedyny, który może ocalić jej życie nic nie tracąc. Prosimy: udostępniajcie tę prośbę, rejestrujcie się sami, namówcie przyjaciół, aby przyłączyli się do akcji!

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 21 marca, 2016 o 11:47 am marynka

    Jak się czujesz słoneczko 😉 bd dobrze musi być

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"