Wydarzenia, Z ostatniej chwili

NIE dla uchodźców w Piwnicznej! Blisko 200 osób na pikiecie!

Opublikowano: 17 stycznia, 2016 o 12:58 am   /   przez   /   komentarze (6)

Blisko 200 mieszkańców Piwnicznej-Zdrój pikietowało dzisiaj na Rynku pod Urzędem Gminy, przeciwko planom przyjęcia uchodźców w jednym z ośrodków wypoczynkowych. „Górale z Piwnicznej bronią ojcowizny”, „Sądeczanie przeciw imigrantom”, „Obudź się zanim Europa utonie we krwi” „Prawdziwi terroryści, USA imperium zła”, „Nie nasze wojny, nie nasza kultura, nie nasi imigranci, Nasze miasto, nasz Beskid Sądecki, nasze zasady” -to hasła, które pojawiły się tabliczkach pikietujących.

Burmistrz Zbigniew Janeczek, obecny na płycie Rynku, zapewniał, że jeśli decyzja ws. przyjęcia uchodźców będzie pozytywna to do Piwnicznej trafią wyłącznie uchodźcy z Ukrainy bądź republik związku radzieckiego. To jednak nie uspokoiło mieszkańców, gdyż jak się okazuje 90% cudzoziemców to właśnie obywatele Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. –A co z tymi 10% ?-zastanawiają się mieszkańcy?

-Urząd do Spraw Cudzoziemców dysponuje czterema własnymi ośrodkami, jednakże stały napływ cudzoziemców zza wschodniej granicy RP powoduje, że liczba miejsc w tych ośrodkach jest niewystarczająca i konieczne staje się pozyskiwanie obiektów na wolnym rynku od podmiotów zewnętrznych. Prawie 90% cudzoziemców objętych pomocą socjalną zapewnianą przez UdSC to obywatele Ukrainy i Federacji Rosyjskiej czytamy w piśmie, jakie burmistrz Piwnicznej otrzymał z Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

-Jednocześnie chcieliśmy z radością poinformować, że na zakończenie demonstracji, dowiedzieliśmy się o innej inicjatywie związanej z problemem uchodźców w Piwnicznej –mówią mieszkańcy – Piwniczanie przygotowali petycję w tej sprawie i zbierają podpisy pod nią. Popieramy i chcemy dołączyć do tej akcji. Informujemy również, że nie poprzestajemy na dzisiejszej demonstracji – przygotowywana jest społeczna inicjatywa mająca na celu, m. in. koordynowanie takich działań. Więcej szczegółów niebawem. Zapraszamy wszystkich do udziału. Dziękujemy również za słowa poparcia. Jest ich coraz więcej. (..) Teraz już wiemy, że razem damy radę.

Jeśli urzędnicy pozytywnie rozpatrzą wniosek właścicieli budynku DW Beskid, to do uzdrowiska trafi około 120 osób ubiegających się o status uchodźcy. Obecnie nie jest znana data, kiedy mieliby oni zamieszkać w Piwnicznej.

2

fot. profil FB/Nie dla uchodźców w Piwnicznej-Zdroju

Komentarze

Komentarze (6)

 • 17 stycznia, 2016 o 8:11 am kpina z wyborów

  200 osób = garstka piwniczan! Reszta to normalni ludzie.

 • 17 stycznia, 2016 o 10:49 am piwniczanka

  Ehh, obyś nie musial/a nigdy byc zatroskany/a o swoje i rodziny bezpieczenstwo. Pomysl albo policz, osiedle na.ktorym ma byc osrodek liczy ok 500 osob doroslych i dzieci 1/4 tego beda stanowic uchodzcy.. dalej nic? Powiedzmy ze.trafia tu ukraincy i rosjanie – ok, ale ma to byc osrodek przejsciowy, wiec kto przyjedzie po nich?? Hmm…. zastanowmy sie.kto w najbliższej przyszlosci ma trafic do Polski – pomoge, uchodzcy z Syrii. A jak osrodek powstanie to mieszkkancy juz ani tyle co pikieta nie nie beda mogli zdzialac… a teraz powiem ci cos jesscze, to ze na pikiecie byly takie hasla, nie znaaczy ze.wszyscy sie z.nimi zgadzamy… wiekszzosc z nas po prostu sie boi tego wszystkiego, a ze takie hasla sie pojawily to trudno, kazdy ma swoje.zdanie!!!

 • 17 stycznia, 2016 o 11:24 am Haja

  A tych 200 co przyszło to niby są nienormalni ?
  Na jakiej podstawie Pan/Pani tak twierdzi? Proszę o konkretne argumenty.

 • 17 stycznia, 2016 o 2:33 pm Kazimierz Lawan

  Dzień dobry!
  „Jeśli Bóg nie dałby Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia”. Dał Bóg im, Żydom. Nam Polakom z nimi same nieszczęścia. Niech historia przyjmowania Żydów będzie przestrogą dla nas, na czas dzisiejszy.
  Kazimierz Lawan

 • 17 stycznia, 2016 o 5:40 pm Anty UE

  Wszyscy wy „poprawni i tolerancyjni” otworzą sie wam oczy dopiero jak fala „uchodźców ” pójdzie od Ukrainy a Niemcy zamkną z nami granice i to scierwo zostanie u nas.

 • 18 stycznia, 2016 o 2:39 pm Anonim

  Dokładnie

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"