Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Do końca czerwca powinny zakończyć się prace na ulicy Piłsudskiego

Opublikowano: Czerwiec 5, 2020 o 7:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do końca czerwca powinny zakończyć się prace na ul. Piłsudskiego, gmina wnioskuje o dodatkowe 2,8 mln, a w Moszczenicy Niżnej prace idą zgodnie z planem.

Na ostatniej sesji Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie upoważnienia Burmistrza Starego Sącza do złożenia aktualizacji wniosku o zwiększenie bezzwrotnego dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz przyjęcia do realizacji zaktualizowanego projektu pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz”.

Wnioskujemy o uzupełnienie luki finansowej, ponieważ ceny po przetargach były wyższe niż zakładaliśmy – mówi burmistrz Jacek Lelek. –Musimy dabć o budżet, więc złożymy wniosek o dodatkowe 2,8 mln. Niemniej prace idą do przodu. Bez problemów idzie inwestycja w Moszczenicy Niżnej. Jeśli chodzi o ul. Piłsudskiego mamy zapewnienie wykonawcy, że do końca czerwca uda się położyć nawierzchnię. Trochę dłużej mogą potrwać prace przy chodnikach. To końcowy etap, rozumiem, że bardzo uciążliwy dla mieszkańców, ale proszę o wyrozumiałość. To zadanie niewdzięczne, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bardzo potrzebne. Z drugiej strony przysparza chyba najwięcej problemów, ale dlatego że jest naprawdę ogromne, skomplikowane i bez precedensu w historii gminy.

Po zakończenu prac zostanie również wytyczony na jezdni pas dla rowerzystów (po lewej stronie w kierunku Gołkowic).  

Przed nami jeszcze budowa kanalizacji w Gołkowicach Dolnych i Moszczenicy Wyżnej (system zaprojektuj i wybuduj ) i Mostkach, gdzie dodatkowo w planie jest rozbudowa wodociągu. Wartość całego przedsięwzięcia to niemal 68 mln zł.

 Zadanie pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz” jest realizowane przy współfinansowaniu Unii Europejskiej z Funduszu Spójności  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a