Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Druh Antoni Piętka odszedł na wieczną służbę. Strażacka brać pożegnała Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

Opublikowano: 27 sierpnia, 2022 o 12:53 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj, 27 sierpnia, po raz ostatni w ziemską drogę wyruszył druh Antoni Piętka, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W październiku skończyłby 73 lata. Będzie teraz pełnił zaszczytną służbę u boku Świętego Floriana. 

Z wielkim smutkiem i żalem żegnam dh Antoniego mówił dh Paweł Motyka Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RPAntoni był wspaniałym i dobrym człowiekiem, uczciwym i szczerym. Doświadczyłem od niego wiele życzliwości i szacunku. Nigdy nie odmawiał pomocy. Wykonywał swoje zadania z ogromnym zaangażowaniem. Osobiście zawdzięczam mu wiele. Nie zapomnę Jego ostatnich słów, że choroba go dopadła i jest strasznie słaby. On nigdy nie narzekał, więc czułem że było źle (…) Będzie nam Ciebie brakować. I chociaż mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych to…… Ciebie będzie trudno zastąpić. Pozostanie w nas pustka. Żegnaj Przyjacielu.

Nasza społeczność lokalna, Stary Sącz żegna wyjątkowego człowieka, niezwykłego społecznika- mówił burmistrz Jacek LelekJego zaangażowanie w działalność w OSP pochłonęła Go bez reszty. Bycie strażakiem definiowało Jego całe życie. Troszczył się o poprawę warunków działalności wszystkich jednostek OSP. Był człowiekiem, który zawsze stawiał na dialog. Swoją postawą zapracował na autorytet. Cieszył się nim wśród wszystkich pokoleń strażaków. Panie Prezesie, Pana nagłe odejście pozostawiło nas w niezwykłym smutku. Do tego smutku dołącza nasza wdzięczność. Chcę w imieniu wszystkich mieszkańców miasta i gminy Panu podziękować. To, co swoją postawą zaszczepił Pan w kolejnych pokoleniach strażaków, będzie trwało wiecznie.

Druh Antoni Piętka od dziecka marzył żeby być strażakiem. Te marzenia spełnił w 1973 roku, kiedy zaciągnął się do Ochotniczej Straży pożarnej w Starym Sączu. Przez ponad pół wieku strażackiej działalności pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji. W zarządzie oddziału powiatowego ZOSP RP Nowym Sączu od kilku kadencji pełnił funkcję wiceprezesa.

Antoni Piętka dowodził między innymi działaniami usuwania skutków powodzi na terenie miasta i gminy Stary Sącz. Brał też udział w akcji usuwania skutków trąby powietrznej w Starym Sączu w 2014 roku. Był inicjatorem wielu remontów i modernizacji remiz OSP na terenie miasta i gminy Stary Sącz. To właśnie dzięki jego staraniom wiele ochotniczych  jednostek otrzymało  nowoczesne samochody, sprzęt pożarniczy i umundurowanie. 

Swoją służbę pełni z wielkim oddaniem. Jest to ogromna strata dla nas wszystkich. Na zawsze zapisze się w naszej pamięci jako człowiek wielkiego serca i czynu. Składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i wszystkim najbliższym zmarłego.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"