Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Drużyna Lelka. Oni powalczą o miejsca w Radzie Starego Sącza

Opublikowano: Wrzesień 18, 2018 o 7:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

O północy minął termin rejestracji kandydatów na radnych. Najwięcej emocji wzbudzał układ list do rady miasta Starego Sącza. Teraz już wszystko jest jasne. Karty odkryło Gminne Porozumienie Wyborcze pod wodzą burmistrza Jacka Lelka.

Lista kandydatów, którą zarejestrował komitet obecnego burmistrza Jacka Lelka to konglomerat doświadczonych i nowych twarzy. Jedynka w okręgu nr 1 (Miasto Stary Sącz) przypadła właśnie jemu. Listę uzupełniają ( w kolejności) Sławomir Szczepaniak, Ewa Zięba, Krzysztof Szewczyk, Marianna Trzebuniak, Julia Dziedzic, Elżbieta Jawor, Magdalena Sznajder, Jan Kowalik i Marian Potoniec.

W Okręgu nr 2 (Sołectwa Przysietnica, Barcice, Barcice Dolne, Wola Krogulecka, Popowice, Myślec i Łazy Biegonickie) pierwsze miejsce na liście otrzymała Elżbieta Łomnicka. Tuż za nią znaleźli się: Jan Tokarczyk, Włodzimierz Rams, Jan Janczak, Maria Węgrzyn, Zofia Golonka, Karolina Barnach, Grzegorz Gryźlak i Andrzej Rybarski.

Z kolei w Okręgu nr 3 (Sołectwa Mostki, Gołkowice Dolne, Gołkowice Górne, Gaboń, Gaboń Praczka, Skrudzina, Moszczenica Wyżna i Moszczenica Niżna) liderem listy jest Andrzej Stawiarski. Tuż za nim: Władysław Florek, Halina Dara, Andrzej Zych, Janina Bawełkiewicz, Józef Kurowski i Kinga Zwolińska-Ogorzałek.

Jak udało nam się dowiedzieć wiceburmistrz Kazimierz Gizicki postanowił zrezygnować ze startu w wyborach do powiatu. Wraz z burmistrzem Jackiem Lelkiem wspólnie zawalczą o Stary Sącz, by kontynuować rozpoczęte wielomilionowe inwestycje.

Przedstawicielem Miasta i Gminy Stary Sącz w powiecie ma być obecna przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, która wystartuje do Rady Powiatu z ugrupowania Wspólna Małopolska. 

 

Jak będzie wyglądać kampania wyborcza burmistrza Jacka Lelka i jego ugrupowania?

-Mieszkańcy Miasta i Gminy Stary Sącz znają mnie doskonale. Będę przekonywać przede wszystkim swoją pracą i wizją Starego Sącza, który jest dumny ze swoich zabytków ale miastem dynamicznym i silnie rozwijającym się -mówi burmistrz Jacek Lelek -Miasto ma być bardzo dobrym miejscem do życia dla mieszkańców. 

Wśród najważniejszych inwestycji „do dokończenia” burmistrz wymienił między innymi budowę kanalizacji sanitarnej, hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz sal gimnastycznych przy szkołach w Gaboniu i Moszczenicy, budowę Strefę Aktywności Gospodarczej i prowadzącej do niej drogi Stefana Kardynała Wyszyńskiego, budowę Park&Ride, przebudowę Galerii pod Piątką. W kolejnej kadencji burmistrz nie ukrywa, że chciałby się zająć Domem Dziennej Opieki dla Seniora i żłobka.

mat. spons.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a