Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Dwójka” doczeka się termomodernizacji. Dofinansowanie przyznane!

Opublikowano: Czerwiec 26, 2020 o 7:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na tę wiadomość czekali uczniowie, nauczyciele i samorząd. Gmina Stary Sącz otrzymała dofinansowanie do projektu złożonego w ramach programu „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego”. 

Zadanie dotyczy termodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2. im. J. Słowackiego w Starym Sączu.

To świetna wiadomość. Kolejny raz się okazuje, że przygotowane przez nas wnioski i projekty uzyskują dofinansowanie, tym razem z Urzędu Marszałkowskiegomówi burmistrz Jacek Lelek -dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 2 w samym centrum miasta zostanie poddana termomodernizacji. Jest to obiekt w obszarze ochrony zabytkowej więc te zadania są szczególnie trudne i kosztowne. Cieszymy się, że dzięki temu zadaniu będzie cieplej, taniej, ekologicznie i  ładnie. 

Jest to bardzo dobra wiadomość na którą czekaliśmy z wielką niecierpliwością ponieważ budynek wymagał termomodernizacjidodaje wiceburmistrz Kazimierz Gizicki zostanie wymieniony węzeł cieplny jak również nowa izolacja zewnętrzna. Wkrótce ogłosimy przetarg. Prace mają ruszyć w styczniu 2021 roku. 

Radości nie kryje także dyrekcja szkoły.

 -Termomodernizacja budynku dla nas jedno z najważniejszych zadań –mówi Wioletta Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego- Stawiamy na jakość edukacji w każdym obszarze. Jest to cenna i pożyteczna inwestycja, która przyniesie nam wiele dobra. Odnowa zewnętrznej elewacji, poprawi estetykę całego budynku i przyniesie wiele oszczędności. Będzie naszej młodzieży cieplej. Będzie ekologicznie a a sam budynek będzie cieszył oko. 

Koszt zadania to 1 755 457 złotych z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1 044 874 złote.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a