Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego został dyscyplinarnie zwolniony

Opublikowano: 22 grudnia, 2018 o 10:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Decyzją Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Józef Zygmunt nie jest już dyrektorem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Został zwolniony dyscyplinarnie.

W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym została przeprowadzona kontrola przez Zespół ds. Kontroli i Analiz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

 –Po zapoznaniu się z protokołem, Zarząd podjął decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Józefa Zygmunta z funkcji dyrektora Pogotowiamówi naszemu portalowi Maria Olszowska, kierownik Biura Prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym SączuPan dyrektor doprowadził do katastrofalnej sytuacji finansowej w pogotowiu, naruszył przepisy finansowe – Ustawę o finansach publicznych, Ustawę o rachunkowości oraz wewnętrzne regulacje jednostki dotyczące zarządzania finansami. Dodatkowo, dyrektor nie wykonał zaleceń pokontrolnych z 2017 r., nie zrealizował planu inwestycyjnego na 2017 r. – nie zakupił karetki pogotowia, co może wpłynąć niekorzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny i stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Nieprawidłowości pojawiły się także w organizacji pracy administracji jednostki. Wszystko to doprowadziło to bardzo złej sytuacji w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym.

Strata finansowa – od stycznia do października 2018 roku – wynosi ponad 1 milion 100 tysięcy złotych. Natomiast strata wynikająca z niezapłacenia ZUS  od wynagrodzeń ratowników –  ponad 1,5 miliona złotych.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"