Na sygnale, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Dzień Strażaka w Starym Sączu. Burmistrz dziękuje za służbę

Opublikowano: 22 maja, 2023 o 6:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Straż Pożarna od wielu lat cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym ze wszystkich służb i instytucji w Polsce. 21 maja w Starym Sączu świętowano Gminny Dzień Strażaka.

Chcę Wam ogromnie podziękować za służbę -mówił podczas Gminnego Dnia Strażaka w Starym Sączu burmistrz Jacek Lelek. Podkreślił, że trzeba zdawać sobie sprawę, ze znaczenia Straży Pożarnej dla bezpieczeństwa mieszkańców całej Gminy. Jak zauważył, interwencje strażaków dotyczą nie tylko pożarów, ale i innych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Klasztornym pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Sączu. Następnie wszystkie pododdziały OSP zebrały się na płycie Rynku, gdzie dokonano podniesienia flagi państwowej i odśpiewano hymn.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

Podczas uroczystości miało miejsce przekazanie odzieży specjalistycznej współfinansowanej przez Województwo Małopolskie. Zakupiono 14 kompletów ubrań specjalnych dwuczęściowych (kurtki i ,,ciężkie” spodnie) z przeznaczeniem po 2 kpl. tych ubrań dla jednostek: OSP Barcice, OSP Gaboń, OSP Gołkowice Górne, OSP Moszczenica Niżna, OSP Moszczenica Wyżna, OSP Przysietnica, OSP Stary Sącz. Ubrania te wykorzystane zostaną przez strażaków ratowników w wydarzeniach związanych z III Igrzyskami Europejskimi na terenie Województwa Małopolskiego, celem ochrony życia, mienia lub środowiska.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"