Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Emilia Dubiel ze Starego Sącza Mistrzynią Europy i Świata w Słowenii

Opublikowano: 13 listopada, 2023 o 7:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał dwukrotnie w Słowenii. Emilia Dubiel ze Starego Sącza została Mistrzynią Europy a dzień później Mistrzynią Świata w balecie.

W ten weekend (10-12 listopada) po raz kolejny w tym sezonie 12-letnia Emilia Dubiel ze Starego Sącza wywalczyła tytuł mistrzyni Europy. Tym razem była to mistrzowska choreografia w stylu Show Dance pt: „Wiedźma”. Emilka zatańczyła z miotłą i ogromnym kotłem, z którego unosił się dym. Emilka jest tegoroczną 5-krotną Mistrzynią Europy w jazzie, balecie, show dance i improwizacji. Autorką wszystkich choreografii Emilki jest Natalia Gap, natomiast baletowych Alina Towarnicka-Niedźwiedź.

Jej młodsza 7-letnia siostra Kaja została vice-mistrzynią Europy w show dance tańcząc choreografię pt: „Dzwoneczek”, 10-letni brat Franek zajął 4 miejsce w choreografii „Drakula”.

To jednak nie wszystko. Dzisiaj, 12 listopada Emilia wytańczyła Puchar Świata w improwizacji tanecznej Performing Arts Improvisation. Trudność tych zawodów polega na tym, że wszyscy tancerze ubrani są w przylegające do ciała, czarne ubrania – nikt nie może się wyróżniać. Tancerze tańczą do muzyki, do której nie mogli się wcześniej przygotować. Było ciężko, a poziom bardzo wyrównany. Po trzech rundach i pokonaniu 37 tancerzy z całego świata. Emilka stanęła na najwyższym stopniu podium reprezentując Polskę.

„To zwieńczenie wieloletniej pracy Emilki, trenerów i naszej (rodziców i dziadków). Jesteśmy z niej bardzo dumni i bardzo ją kochamy. Dziękujemy trenerom za serce, które wkładają od tylu lat w jej rozwój taneczny” – powiedziała mama Emilki.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"