Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Emilia Dubiel ze Starego Sącza w finale Youth America Grand Prix

Opublikowano: 6 czerwca, 2022 o 10:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

Youth America Grand Prix to największy na świecie międzynarodowy konkurs baletowy oraz program stypendialny. W pierwszym etapie tego wydarzenia w każdej kategorii startuje kilka tysięcy osób z całego świata. Aby dostać się do ścisłego finału oraz zostać zaproszonym na wielki finał, który odbywa się w Tampa na Florydzie, USA, uczestnik musi zdobyć minimum 96 punktów na 100 punktów możliwych.

Marzenie Emilii Dubiel ze Starego Sącza spełniło się kiedy w lutym 2022 roku otrzymała wymaganą liczbę punktów i indywidualne zaproszenie na finał w USA. Prosto z Krajowych Mistrzostw Modern, Contemporary & Balet w Janowie Podlaskim, gdzie uzyskała tytuł Mistrzyni Polski w solo modern dzieci, wyruszyła w podróż do USA wraz ze swoją mamą Patrycją Grudzień-Dubiel i trenerką Natalią Gap.

W kategorii dzieci zaprezentowało się wraz z Emilią 157 dziewczynek z całego świata.

W dniu Wielkiej Gali YAGP, Emilia uplasowała się w Top 12 YAGP 2022. To nie koniec.. Jako jedna z nielicznych została uhonorowana stypendium w National Ballet School Berlin w Niemczech.

„Mnóstwo wspaniałych emocji, nowych wyzwań, znajomości, piękna prezentacja Emi na scenie, wsparcie tancerzy z całej Polski w postaci wiadomości i telefonów, cudowne chwile pełne śmiechu, rozmów, rozwoju i pasji.” – tak wspomina finał YAGP trenerka Emilii, Natalia Gap.

Spełnianie marzeń młodej tancerki staje się możliwe dzięki zaufaniu, harmonii,  jej ciężkiej pracy oraz jej trenerów z #gapsteam. Nad rozwojem Emilii nieprzerwanie od 6 lat czuwają Natalia Gap, Jakub Pokuta oraz Alina Towarnicka.

Emilia oraz jej rodzina pragnie szczególnie podziękować trenerom za ich poświęcenie i pracę oraz Burmistrzowi Starego Sącza za nieustanne wsparcie finansowe.


Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a