Wydarzenia

Firma sprzątająca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków -apeluje radny Faron

Opublikowano: 29 października, 2015 o 1:53 pm   /   przez   /   komentarze (7)

Wczorajsza Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu to jedna wielka dyskusja „śmieciowa”. Jedni apelowali o wywóz śmieci zielonych, inni krytykowali obecną firmę wywożącą śmieci a władza „chwaliła się” swoją wizytą we Francji, gdzie „gospodarka śmieciowa” hula aż miło.

Wiceburmistrz Kazimierz Gizicki przedstawił analizę produkcji, segregacji i wywozu śmieci ( o tym w odrębnym materiale). Z kolei Burmistrz Jacek Lelek opowiedział jak wygląda „gospodarka śmieciowa” we Francji i jak śmieci przetwarzane są na biogaz. Burmistrzowie odwiedzili w ostatnim czasie „fabrykę biogazu” w Lambres-lez-Douai i tą wnikliwą obserwacją podzielili się z Radą Miejską.

 

Śmieci przetwarzane są tam w 85% -mówił burmistrz Jacek Lelek  –to jest naprawdę godne naśladowania. Niestety, my jesteśmy daleko w tyle.  –W Nowym Sączu odzyskuje się zaledwie 5% -kontynuował wiceburmistrz Gizicki.

Wracając na ziemię…radna Ewa Zięba apelowała w imieniu mieszkańców Osiedla Zachód o dodatkowe terminy wywozu śmieci zielonych. –Jest ogrom liści, które pozostawione na zimę zgniją -mówiła. Do apelu przyłączyli się pozostali Radni.

 

Z kolei radny Grzegorz Faron zwrócił się do władz o większy nadzór nad firmą sprzątającą.

Niestety nie wywiązują się ze swoich obowiązków -alarmował radny-skoro firma AVR informuje, że zbiórka śmieci wielkogabarytowych na osiedlu 1000-lecia ma miejsce od 21-23 października to w moim jak i mieszkańców przekonaniu jest, że jeszcze 23 października mogę te śmieci wynieść przed blok. Niestety byłem w błędzie. Jak się okazało przed 7 rano firma już wszystko wywiozła.

-A z tą segregacją to różnie bywa. Sam byłem świadkiem jak firma podjechała dwoma samochodami i załadowała do jednego zarówno śmieci zmieszane jak i segregowane. To nie jest tak jak powinno być. Więc na co komu ta segregacja? Proszę się temu przyjrzeć -apelował Radny.

Burmistrz się przyjrzy i to bacznie! Jak powiedział wiceburmistrz Gizicki takie postępowanie powoduje, że zawyża się koszt wywozu odpadów zmieszanych.

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 29 października, 2015 o 4:11 pm Anonim

  Jeden z niewielu radnych co sie odezwie na Sesji a reszta tiu tiu tiu.

 • 29 października, 2015 o 4:12 pm Anonim

  no ja widze jak oni te śmieci wywożą. obok druga reklamówka na puszki;)

 • 29 października, 2015 o 8:44 pm anonim

  Przypomniała mi się totalnie zbyta propozycja jakieś sześć lat temu niejaki Pan Tomasz Rams jeden z prezesów francuskiego koncernu Plastic Omnium światowego potentata w technologiach oczyszczania miast przyjechał do swego rodzinnego miasteczka Starego Sącza z propozycją nowatorskiego programu związanego z nowoczesnym kompleksowym oczyszczaniem miasta. Proponował pilotażowy program właśnie w Starym Sączu. Francuzi chcieli przyjechać tutaj z gotowymi rozwiązaniami finansowymi z technologią, fachowcami oraz całym systemem edukacji oraz szkoleń dla mieszkańców gminy. Nagadał się bardzo chcąc wyjaśnić naszej Radzie Miasta z czym będą mieli problemy w niedalekiej przyszłości. I co ? Zbyty został niemiłosiernie… Przynajmniej część widzów takie odniosła wrażenie…

 • 30 października, 2015 o 9:47 am Anonim

  Czy płacąc podatek od grobu – grobowca, do Urzędu Miasta mamy w tym ubezpieczenie pomników ?.Na Starym Cmentarzu jest problem z odpadającymi konarami od olbrzymich brzóz. Czy takie drzewa nie można usunąć ?. Inną sprawą jest czystość na cmentarzu, sprząta się sporadycznie i bardzo niestarannie .

 • 30 października, 2015 o 3:02 pm waldus

  Słowa burmistrza że śmieci są przetwarzane itd.to godne naśladowania, tylko że to są puste słowa mam nadzieję że kiedyś społeczeństwo już nie da się nabrać na słowa nie poparte efektami tej wizyty tak jak się skończyło byłej już partii rządzącej.Redakcjo opublikuj jeszcze koszt tej wycieczki za pieniądze podatników.Jak zwykle to jest kompromitacja Urzędu ale ciemny lud to przyjmie.

 • 7 listopada, 2015 o 12:09 pm marian

  gizicki musi do japoni lecieć tam coś podpatrzy hehehehehe masakra to jest stary sącz a nie francja co to za ludzie są jaki problem masz śmieci w auto i do rowu i po problemie jak ktoś robi problemy dawniej jedził marek k. śmieciarką lub samemu można było wywieść na wysypisko i było dobrze tam na miejscu mogli sobie je segregować a teraz masakra

 • 10 listopada, 2015 o 5:48 pm ania

  gizicki tak człowiek wąsy i wszędzie się w kadr pcham jak to człowiek z przysietnicy

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"