Anioły nad Starym Sączem, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Fundacja Będzie Dobrze kończy 5 lat!

Opublikowano: Lipiec 4, 2017 o 7:40 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Fundacja „Będzie Dobrze” obchodzi 5 lat swojej działalności i z tej okazji już 26 listopada zapowiadają mnóstwo atrakcji dla starosądeczan, a przede wszystkim nagrody i wyróżnienia dla tych, którzy działali z nimi od samego początku.

-Fundacja „Będzie Dobrze” to grupa kilkunastu osób działająca społecznie od 2008 roku. Przez ten czas zorganizowaliśmy szereg akcji. Nasze działania, mające na celu wspieranie ludzi potrzebujących pomocy, skłoniły nas do założenia fundacji, która działa i pomaga potrzebującym nie tylko na terenie Starego Sącza –mówi prezes Fundacji Anna PychA wszystko zaczęło się całkiem przypadkiem. Nasz kolega Kamil zachorował. Stwierdzono nowotwór kości. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak mu pomóc? Tylu ludzi potrzebuje wsparcia i nie wiadomo jak to ogarnąć. Wtedy zrodziła się myśl zrobienia czegoś spontanicznego i właśnie takie działanie i zorganizowanie pierwszego koncertu dla Kamila złączyło nas w jedną drużynę, która działa wspierając innych.

Starosądecka Fundacja działa pod egidą Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka. Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami m. in Fundacją Rozwoju Sądecczyzny, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Stowarzyszeniem dla Miasta Nowy Sącz, Stowarzyszeniem ORION, TKKF Dąbrówka, a także z lokalnymi firmami.

 -Nasze akcje mają na celu pomoc najbiedniejszym i potrzebującym –kontynuuje Anna Pych – Organizujemy także działania wspierające zdolną młodzież i pomagające im rozwijać ich pasje. Mamy bardzo dobrze prosperujący wolontariat, który także prężnie działa we wszystkich instytutach PWSZ dzięki przychylności Pana Rektora Mariusza Cygnara. Ostatnio nowym koordynatorem wolontariatu został pan Tomasz Strachanowski – nauczyciel nowosądeckiego Ekonoma. 

Skład załogi Fundacji zmienia się niestety cyklicznie z różnych względów, jednak są osoby, które działają od początku i wkładają całe serce w działalność tej charytatywnej organizacji m. in Anna Pych – założycielka i prezes Fundacji, Marcin Kukla – wiceprezes, właściciel firmy Perfect Party, Kamil Polakiewicz – sekretarz i grafik Fundacji.

Fundacja organizuje cykliczne akcje m.in. akcje żywnościowe połączone z warsztatami dla podopiecznych (700 osób)  z gminy Stary Sącz, akcję Walentynkową „Pomagam z miłości”, akcję zbiórki pieniędzy w szkołach dla podopiecznych – „Złotówka dla zdrówka”, przeprowadzone z wielkim rozmachem Starosądeckie Zawody w podnoszeniu sztangi leżąc, różnorodne akcje współorganizowane przez Fundację z innymi instytucjami, zloty charytatywne Cars Tuning Team, szkolenia wolontariuszy, animacje, jesienny koncert „I TY możesz pomóc”, który wpisał się już na dobre w program kulturalny miasta.

 -W tym roku chcielibyśmy szczególnie podziękować wszystkim sponsorom i współpracownikom, osobom nas wspierającym za to, ze zawsze są z nami, działają, dają swoje serce innym. Już pod koniec listopada odbędzie się jubileuszowy koncert Fundacji, a szczegóły poznamy pod koniec wakacji –podsumowuje Anna Pych. 

Życzymy całej Fundacji wielu owocnych lat pracy, zapału i siły do walki z przeciwnościami losu, a także tego, aby wasze serca zawsze były otwarte i wrażliwe na los innych.

 

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Lipiec 6, 2017 o 9:52 pm AM

    Jesteście cudowni – współpraca z Wami to prawdziwa przyjemność. To prawdziwy zaszczyt móc z Wami pracować.

    Odpowiedź
  • Lipiec 11, 2017 o 12:47 am ss

    Wspaniali ludzie! Oby więcej takich w naszym mieście

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a