Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gala Honorowych Dawców Krwi w Starym Sączu. Bohaterowie ratujący ludzkie życie

Opublikowano: 23 listopada, 2022 o 8:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

O tych ludziach można powiedzieć, że to cisi bohaterowie. Ich poświęcenie uratowało wiele ludzkich istnień. Mowa o honorowych dawcach krwi. Wczoraj (22.11.2022) wzięli udział w pięknym koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w starosądeckim Kinie Sokół. Galę poprowadził Michał Mółka.

Swoją obecnością zaszczycili m.in. Ryszard Pagacz Wicewojewoda Małopolski, Jadwiga Wójtowicz radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, poseł Patryk Wicher, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki, Edward Ciągło radny Powiatu Nowosądeckiego a także radni Rady Miejskiej Starego Sącza, Prezes Zarządu PCK w Krakowie Mieczysław Pasowicz a także Dariusz Cieśla Wiceprezes Zarządu PCK w Krakowie.

– Wszyscy jesteśmy Państwu niezwykle wdzięczni za Wasze szlachetne serca, bo dzięki temu biją serca osób, którym wasza krew uratowała życie – mówił poseł Patryk Wicher -sam osobiście nie mogę oddać krwi, ale całym sercem wspieram krwiodawstwo.

Chcę wyrazić radość i uznanie-mówił burmistrz Jacek Lelek -Spotykamy się w Starym Sączu, żeby uczcić bardzo specyficzną formę czynienia dobra. Formę niezwykle cichą i mało spektakularną. Jednocześnie formę, która jest nie do przecenienia. Znamy hasła” krew to życie”. Krwiodawcy pomagają ludziom których nie znają i nie widzą. Pomagają przez lata nie oglądając się na żadne profity i uznania. Dlatego wielkie ukłony i wyrazy szacunku dla wszystkich krwiodawców. Synonimem takiego krwiodawstwa w Starym Sączu jest Andrzej Lis, który z niezwykłą konsekwencją oddaje krew i zachęca młodzież do tej niezwykłej inicjatywy. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a