Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Galeria pod Piątką schodzi do podziemi

Opublikowano: Październik 13, 2015 o 8:07 am   /   przez   /   komentarze (4)

Galeria pod Piątką w Starym Sączu (Rynek 5) schodzi do podziemi. I to dosłownie.

Burmistrz  Jacek Lelek podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej przedstawił koncepcję zagospodarowania, a co najważniejsze remontu budynku znajdującego w ścisłym centrum Rynku.

Urząd Miejski w Starym Sączu we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu przystąpił już do opracowania koncepcji architektonicznej, a następnie do przygotowania dokumentacji projektowej dla zadania „Remont i przebudowa siedziby Centrum Kultury im. Ady w Starym Sączu, Rynek 5, pod kątem dostosowania do prowadzenia działalności kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej, jako element szerzej zakrojonych działań rewitalizacyjnych”.

Gmina zamierza starać się o dofinansowanie w.w. zadania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W rezultacie tego zadania budynek znajdujący sie w złym stanie technicznym ma zostać poddany generalnemu remontowi i przywrócony dla prowadzenia w nim działalności kulturalnej, artystycznej edukacyjnej w strukturach Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. W efekcie mają zostać uruchomione działania statutowe w obszarach, w których Centrum Kultury i Sztuki nie mogło ich do chwili obecnej realizować na skutek ograniczeń lokalowych.

Jak powiedział Burmistrz, w podziemiach powstanie duża sala bankietowa, która spełniała będzie także rolę sali konferencyjnej –Wszystko pod czujnym okiem konserwatora i z wielkim wyczuciem -mówi burmistrz Jacek Lelek.

-Bardzo ważne jest, aby wszystkie nasze inwestycje ciągnęły za sobą pewny rozwój. Jestem przekonany, że to będzie dobry projekt i to miejsce nie będzie stało puste. Tam będzie się koncentrowało życie kulturalne Starego Sącza -powiedział burmistrz Jacek Lelek –lokalizacja jest doskonała.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Październik 13, 2015 o 10:12 am Anonim

  Spoko, burmistrz normalnie sypie pomysłami z rękawa 🙂

 • Październik 13, 2015 o 3:36 pm moni

  Tylko żeby nie stworzyli następnego bubla, jak to miało miejsce z kinem :-/

 • Październik 13, 2015 o 3:55 pm Anonim

  Pewnie wielkie pieniądze a wyjdzie jak zwykle

 • Październik 13, 2015 o 7:59 pm Nana

  Juz poszły wielkie pieniądze na kino i stoi puste,Niech P,Burmistrz tam przeniesie działalność kulturalną.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a