Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Galeria Sandecja zmieniła właściciela

Opublikowano: 8 lutego, 2024 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Spółka z grupy Agat Ejendomme (dawniej TK Development) sfinalizowała transakcję sprzedaży galerii handlowej Sandecja w Nowym Sączu. Nowym właścicielem obiektu został fundusz Focus Estate z Luksemburga.

Zgodnie z prognozami Colliersa na rynku centrów handlowych w Polsce w najbliższym czasie spodziewamy się wzmożonej aktywności w różnych obszarach, m.in. przejęć. Sektor centrów handlowych po pandemii, wbrew części przewidywań, odbudował się i nadal osiąga wysokie stopy zwrotu. Co ważne, ten format okazał się odporny również na rozwój rynku e-commerce, na co mają wpływ między innymi rosnące koszty dystrybucji. Sprzedaż Sandecji w Nowym Sączu to pozytywny sygnał dla rynku, a także zapowiedź dobrego roku – komentuje Dariusz Forysiak, dyrektor w dziale Doradztwa Inwestycyjnego, Colliers.

Focus Estate jest zarejestrowany w Luksemburgu i ma w swoim posiadaniu kilka centrów handlowych w Polsce m.in w Opolu, Sandomierzu czy Płocku.  

Galeria handlowa Sandecja w Nowym Sączu została wybudowana w 2009 roku przez TK Development. Na łącznej powierzchni prawie 17,7 tys. mkw. znajduje się 75 lokali. Do dyspozycji klientów oddano 800 miejsc parkingowych, także wyposażonych w ładowarki do samochodów elektrycznych.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"