Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Generalne porządki w geodezji? Starosta odpowiada..

Opublikowano: 14 lipca, 2017 o 9:32 am   /   przez   /   komentarze (4)

Zarząd Powiatu Nowosądeckiego zabrał się za generalne porządki w wydziale geodezji w nowosądeckim starostwie powiatowym. Starosta Marek Pławiak złożył doniesienie do Prokuratury z powodu nieprawidłowości, które zostały ujawnione podczas kontroli wewnętrznej polegające m.in. na niedopełnieniu obowiązków służbowych na szkodę interesu publicznego.

Sądecka prokuratura rejonowa umorzyła postępowania w sprawie nieprawidłowości w powiatowej geodezji. Starosta na prokuratorskie rozstrzygnięcie złożył zażalenie do sądu.

Według Starosty nieprawidłowości miały polegać na nieograniczonym dostępie osób z zewnątrz do zasobu geodezyjnego, co mogło rodzić sposobność do wynoszenia tych zbiorów poza urząd. Ponadto, niektórzy geodeci nie uiszczali wymaganej opłaty geodezyjnej za materiały z zasobu geodezyjnego. Kwoty zaległości sięgały kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Lawina skarg na pracę Wydziału Budownictwa i Geodezji, długi czas oczekiwania na weryfikację i brak map także nie umknęła uwadze staroście.

Jak informuje dzisiaj na jednym z portali społecznościowych starosta Marek Pławiak Zapewniam, że jako Zarząd Powiatu Nowosądeckiego będziemy konsekwentni – pomimo skarg i niezadowolenia niektórych grup nie zamierzamy zaprzestać naszych działań. Widzimy potrzebę zmian. Nie robimy tego dla siebie. Robimy to dla mieszkańców Powiatu i geodetów. Urząd ma działać sprawnie. Po tym, jak wprowadziliśmy przejrzyste zasady, nie ma już niemal skarg od mieszkańców na działanie Wydziału. To dla nas najważniejszy sygnał, że odnieśliśmy pożądany skutek. 

 -Terminy oczekiwania na załatwienie spraw w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu skróciły się z 14 do 6 tygodni w przypadku weryfikacji prac geodezyjno-kartograficznych i z 8 do 3 tygodni w przypadku zgłoszenia prac geodezyjno-kartograficznych. To znaczny postęp. Ponadto, po rozmowach z geodetami, zatrudniliśmy dodatkowo 10 pracowników, dzięki czemu obsługa jest szybsza i sprawniejsza. To chyba jedyny przypadek, kiedy mieszkańcy wnioskują o zwiększenie zatrudnienia w urzędzie –czytamy na profilu społecznościowym wicestarosta Antoni Koszyk.

Komentarze

Komentarze (4)

 • 14 lipca, 2017 o 1:33 pm Geodeta

  Weryfikacja prac geodezyjnych trwa nie 6 tygodni tylko ponad 2 miesiące czyli około 9 tygodni. Licząc z czasem oczekiwania na zgłoszenie pracy geodezyjnej (3 tygodnie) to cały proces zrobienia „głupiej ” mapy do celów projektowych trwa ponad 3 miesiące !!!! Panie Starosto prosze nie kłamać !!!

 • 14 lipca, 2017 o 4:00 pm XAVIER

  Obecna jakość i czas załatwienia sprawy w Starostwie, łącznie z nieuprzejmą obsługą są podstawą, żeby przemądrzały Pan Pławiak sam się stamtąd spławił… PISowskie „szare” koszule wzięły się za „porządki”… Jak mawiał Wyszyński: był las nie było was, będzie las nie będzie was. Przyjedzie czas i was ktoś sprzątnie

 • 14 lipca, 2017 o 4:03 pm Zwykły obywatel

  Potwierdzam

 • 16 lipca, 2017 o 9:54 am dexter

  Racja. Ale faktem też jest, że pewne usprawnienia trzeba było wprowadzić bo ten ośrodek działał źle. Niestety teraz działa jeszcze gorzej, więc jak zwykle PIS wprowadził „… zmianę”.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a