Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gminne Obchody Dnia Zdrowia w Starym Sączu

Opublikowano: Kwiecień 9, 2019 o 6:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Pośród spraw ludzkich niższego rzędu nie ma i nigdy nie było w historii człowieczego losu sprawy ważniejszej od zdrowia….” – pod takim hasłem odbyły się 05.04.2019r. Gminne Obchody Światowego Dnia Zdrowia. Po raz kolejny przygotowały je Młodzieżowe Grupy Liderów Promocji Zdrowia ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Świebockiego w Barcicach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Przybyłych gości w imieniu organizatorów powitał pan Grzegorz Garwol –dyrektor szkoły w Barcicach, a oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał burmistrz Starego Sącza – pan Jacek Lelek.

Tegoroczne obchody Dnia Zdrowia rozpoczęły się śpiewająco, czyli konkursem piosenki „ O zdrowiu śpiewam”, przeznaczonym dla uczniów klas I- III SP. Następnie uczniowie klas IV – VI SP zaprezentowali się w pokazach taneczno – akrobatycznych. Jury w składzie : panie: Renata Burzyńska- pracownik PMDK, Małgorzata Waligóra – koordynator Programu „Trzymaj Formę” , pracownik SANEPID- u w Nowym Sączu i Agata Miczołek – pracownik Placówki Wsparcia Dziennego w Starym Sączu oraz pan Józef Puścizna wieloletni dyrektor PMDK w Starym Sączu  przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Hania Łuczak i Joasia Luberda (SP nr 1 w Starym Sączu) za piosenkę „Taki gruby, taki chudy” oraz Lena Drożdż ( SP w Popowicach), która wysłała do wszystkich „SOS”.

II miejsce – Amelka Padula ( SP Moszczenica), Natalka Nosal i Emilka Nalepa ( SP nr 2 Stary Sącz) oraz Adaś Janczak i Natalka Nowak ( SP w Barcicach).

III miejsce – Oliwka Dorula oraz Aleksandra Prusaczyk i Marlenka Radomska ( SP w Przysietnicy), Gabrysia Ogorzały i Maja Mikulec (SP w Moszczenicy).

IV miejsce – Natalka Pasoń i Kuba Jurek oraz Ewa Romanowska i Zosia Łomnicka( SP w Skrudzinie), a także Martynka Broniszewska i Krystian Nowak z SP Barcic.

V miejsce – Damian Janeczek ( SP Gaboń) i Martynka Karwala ( Placówka Wsparcia Dziennego w Starym Sączu) .

W konkursie taneczno – akrobatycznym według jurorów najlepiej zaprezentowali się:

I miejsce  – Monika Grabska i Karolina Firlej ( SP  Popowice )oraz Karina Janczak i Dominika Wawrzyńska ( SP Barcice).

II miejsce –  Emilka Tokarczyk i Paulina Bielak ( SP Popowice),  Dagmara Rams i Patrycja Szewczyk (SP Gaboń).

III miejsce –  Dominika Belska i Amelia Sukiennik (SP nr 1 w Starym Sączu).

IV miejsce – Alicja Pyrz i Emilka Orłowska (SP nr 2 w Starym Sączu) .

V miejsce – Filip Mikulec i Olga Bossy ( SP Przysietnica).

Wyróżnieni mali piosenkarze i tancerze – akrobaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Nagrody i dyplomy wręczone zostały też uczestnikom konkursów przeprowadzonych wcześniej. Ceremonii tej dokonała pani Józefa Zbrońska przewodnicząca Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Joanna Pabian –Rams – w-ce dyrektor SP nr 2 w Starym Sączu oraz pan Grzegorz Garwol – dyrektor SP w Barcicach.

W konkursie wiedzy „Jesteś tym co jesz” przeprowadzonym wśród uczniów klas VII–VIII SP i III klas gimnazjalnych wyróżnienia zdobyły:

I miejsce –  Kinga Klimecka  (SP Golkowice)  i Tomasz Liszka ( SP Barcice),

II miejsce – Oliwia Tokarczyk ( SP nr 2 Stary Sącz),

III miejsce – Aleksandra Jodłowska (SP Golkowice) ,

IV – Martyna Kosakowska ( SP Barcice),

V miejsce – Anna Lipka ( SP nr 1 w Starym Sączu)

Wyróżnienia – Laura Korona (SP nr 2 w Starym Sączu), Karolina Dara i Kinga Tudaj  (SP Gaboń), Magdalena Kałuzińska ( SP Przysietnica) , Zuzanna Kocoń ( SP Popowice) .

W konkursie plastycznym „Smaki zdrowia” :

I miejsce – Kuba Tudaj  (SP nr 2 w Starym Sączu).

II miejsce – Kuba Bielak ( SP Popowice)

III miejsce – Nikola Jasińska ( SP Barcice) oraz Martyna Karwala ( Placvówka Wsparcia Dziennego)

IV miejsce – Paulina Śmietana ( SP Moszczenica)

V miejsce – Sandra  Tomasiak ( SP Przysietnica)

wyróżnienia  – Oliwia Staśko i Gabrysia Ogorzały ( SP Moszczenica ),  Marysia Kozińska, Błażej Pierzchała , Zuzia Wojak ( SP nr 1. w Starym Sączu), Kasia  Oświęcimka (SP nr 2 w Starym Sączu), Roksana Pasoń ( SP Skrudzina), Oliwia Jesiotr i Alicja Zbozień ( SP Gołkowice)  oraz Lidia Ziółkowska  ( Przysietnica), Daria Lelito, Ania Grucela i Julia Bielak oraz Fabian Kołbon  (SP Barcice).

„ 3 x Nie dla używek” to tytuł konkursu plastycznego w klasach IV – VI, W tym konkursie  zdobyto następujące miejsca:

I miejsce –  Szymon Kozieński (SP Gaboń)

II miejsce –  Klaudia Zaryczny( ( SP Barcice), Maria Mikulec (SP Moszczenica)

III miejsce – Piotr Górski  ( SP Moszczenica) , Kacper Sordyl ( SP Skrudzina)

IV  miejsce – Borys Sołtys ( SP nr 1 Stary Sącz), Magdalena Zielińska ( SP nr 1 Stary Sącz)

V miejsce – Aleksandra Tyka ( SP nr 2 Stary Sącz), Wiktoria Damasiewicz ( SP nr 2 Stary Sącz)

Wyróżnienia – Martyna Kowalczyk ( SP Gołkowice) , Weronika Golonka, Olga Tokarczyk,

Katarzyna Nosal ( SP nr 2 Stary Sącz), Krzysztof Pierzchała ( Placówka Wsparcia Dziennego), Bartek Owsianka, Zofia Grucela , ( SP Barcice), Filip Obrzud ( SP nr 1 Stary Sącz), Jakub Stępka ( SP Gaboń)

„Klimaty zdrowia” to temat konkursu plastycznego dla klas VII–VIII SP i III klas gimnazjalnych, w tym konkursie jury przyznało następujące miejsca :

I miejsce –  Aleksandra  Kozieńska (SP Gaboń)

II miejsce –  Michał Brzeziński ( ( SP Barcice),

III miejsce – Pola Pietrzak  ( SP nr 1 Stary Sącz), Karolina Pierzga (SP Barcice)

IV  miejsce – Weronika Sojka ( SP nr 2 Stary Sącz),

V miejsce – Patrycja Marczyk , Kinga Radzik ( SP nr 2 Stary Sącz),  Nadia Witowska ( SP Barcice)

Wyróżnienia –  Izabela Szczypta, Aleksandra Sułkowska, Klaudia Niemas ( z SP nr 2 w Starym Sączu) ,Anna Lipka (SP nr 1 w Starym Sączu), Sylwia Izworska ( SP Barcice), Magdalena Stawiarska i Nicole Wójcik ( SP Gołkowice).

W konkursach plastycznych jak co roku wzięli także udział podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ Gniazdo” w Starym Sączu, zajmując następujące miejsca; III miejsce w konkursie „ Smaki Zdrowia: przyznano – Marii Dziedzina i Arturowi Cięciwa, dwa drugie – Łukaszowi Tomasiak i Andrzejowi Tokarczyk a miejsce I – Joannie Kaleta.

W konkursie „ Klimaty zdrowia” II miejsce zdobyła praca Justyny Klag , a I- Ilony Legutko.

Wszystkie prace plastyczne oceniało jury w składzie: pani Bernadetta – Brdej – Korona, Ewelina Wiśniewska, Anna Liburska i pani Agata Miczołek.

Zgromadzona widownia mogła obejrzeć także występ baletowy Emilki Niejadlik z SP z Barcic: „ Taniec z dzwoneczkami” oraz prozdrowotny spektakl o Królewnie Śnieżce, która uczyła krasnoludki,  jak żyć zdrowo i wesoło.

Uczestnicy Gminnych Obchodów Dnia Zdrowia bawili się świetnie, a swój zachwyt wyrazili gromkimi brawami. Nie udałoby się przeprowadzić organizatorom tak pięknej uroczystości, gdyby nie wsparcie Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UM w Starym Sączu. Dzięki wsparciu finansowemu tej instytucji organizatorzy mogli nagrodzić każdego  ucznia i podopiecznego  uczestniczącego w przeprowadzonych konkursach.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a