Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Starym Sączu. Były odznaczenia i prezenty…

Opublikowano: 1 maja, 2017 o 7:31 am   /   przez   /   komentarze (3)

W niedzielne popołudnie (30 kwietnia) rynek w Starym Sączu należał do druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. W sercu miasta jednostki OSP z całej gminy świętowały Gminny Dzień Strażaka. Burmistrz Jacek Lelek dziękował za ofiarną i trudną służbę, gratulował wyszkolenia i nagradzał strażaków ochotników.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w klasztornym kościele pw. św. Trójcy, gdzie strażacy oddali się pod opiekę św. Floriana i św. Kingi. Potem poczty sztandarowe i pododdziały przemaszerowały na rynek prowadzone przez Orkiestrę Dętą z Barcic. Tam wszystko odbyło się z godnie z ceremoniałem. Starszy brygadier Waldemar Kuźma zastępca komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu odebrał meldunek od mł. brygadiera Pawła Banacha. Odegrano hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt.

 

Na trybunie honorowej nie zabrakło radnych miejskich na czele z przewodniczącą Rady Miejskiej w Starym Sączu Ewą Zielińską, zastępcy burmistrza Starego Sącza Kazimierza Gizickiego i Mariana Wolaka prezesa OSP Biegonice. Starostwo Powiatowe reprezentowali Jan Gomółka wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Ryszard Wąsowicz szef powiatowego zarządzania kryzysowego, a Urząd Miejski w Nowym Sączu dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Marek Nieć. Nie zabrakło radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia.

Gminny Dzień Strażaka zgromadził wielu znamienitych gości ale przede wszystkim strażaków. Tym najbardziej zasłużonym wręczono także medale i odznaczenia.

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali druhowie: Bartłomiej Pasoń, Mirosław Gancarczyk, Grzegorz Bielak, Marcin Banach, Łukasz Niemiec i Tadeusz Szczypta.

 

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa  odznaczeni zostali druhowie: Andrzej Ostrówka, Paweł Kowalczyk i burmistrz Jacek Lelek.

 

Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali druhowie: Kuczaj Arkadiusz, Szabla Szymon, Janik Łukasz, Lorczyk Piotr, Majewski Maciej, Lorczyk Michał. Zwoliński Mateusz.

 

Na Was zawsze można liczyć -mówił do strażaków burmistrz Jacek Lelek -To właśnie Wy najszybciej docieracie do miejsca zdarzenia. Dziś z okazji Waszego święta chciałbym bardzo serdecznie podziękować za Wasze zaangażowanie. Chciałbym również podziękować Waszym rodzinom, żonom, rodzicom, matkom, dzieciom, dziewczynom i wszystkim bliskim, którzy drżą o Wasze życie i bezpieczeństwo. Tym bliskim, którzy zgadzają się dzielić Waszym wolnym czasem ze społeczeństwem i potrzebującymi. Bardzo serdecznie dziękuje. (…) Życzę Wam bezpieczeństwa. Niech św Florian i św Kinga wspomaga Was i sprawia abyście skutecznie nieśli pomoc i bezpiecznie z wszystkich akcji wracali.

Za wszystkie ciepła słowa dziękował Antoni Piętka z Zarządu OSP w Starym Sączu:

Wasza obecność świadczy o uznaniu dla naszej odpowiedzialnej służby Jest to również wyraz zapewnienia mieszkańców o odpowiedzialności władz gminy za ich bezpieczeństwo.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, którą tworzyły jednostki OSP wraz z pocztami sztandarowymi i wozami bojowymi.

Nasza Redakcja ŻYCZY WSZYSTKIM STRAŻAKOM wszystkiego najlepszego, zdrowia i wytrwałości w tym co robicie oraz tyle samo powrotów co wyjazdów! Wasza służba jest powodem dumy!

Pełna GALERIA zdjęć dostępna na Facebooku: Starosądeckie.info

Komentarze

Komentarze (3)

  • 2 maja, 2017 o 7:32 am Anonim

    Polo gratulacje

  • 2 maja, 2017 o 8:17 am Anonim

    Ależ ta pani radna ma nogi super

  • 2 maja, 2017 o 3:19 pm sasa

    ale straznik zegara ją obcina czyżby celebrycka para się zawiązała w gminie

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"