Info z rejonu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gołąbki z fasolą podbiły podniebienia jurorów

Opublikowano: 23 sierpnia, 2021 o 9:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trwają Dni Jeziora Rożnowskiego. W ramach cyklu imprez, wczoraj odbyły się „Fasolowe Żniwa” w Rożnowie. Wziął w nich udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski – impreza odbywała się pod jego patronatem.

 Starosta wraz z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem zmierzyli się w konkurencji obierania fasoli na czas (wygrał starosta), a następnie, wraz z Janiną Molek – królową fasoli – degustowali potrawy z fasoli i wybierali te najsmaczniejsze. W konkursie wystartowało sześć drużyn. Członkom jury najbardziej smakowały gołąbki z fasolą przygotowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pogórze” (I miejsce) oraz zupa toskańska z fasolą serwowana przez KGW Kreatywne kobiety z Rożnowa (II miejsce) i kociołek fasolowy przygotowany przez KGW Sienna (III miejsce).

Kolejne miejsca zajęły: KGW Lipie za grochówkę z fasolą, Stowarzyszenie Złoty orkisz za krokiety z fasolą i KGW Bartkowa za bezglutenowe wegetariańskie babeczki z fasolą.

Wszystkie potrawy były wyśmienite – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. – Niewiarygodne, ile rzeczy można zrobić z fasoli i jak świetnie smakują. Dziękuję wszystkim, którzy je przygotowali i promują fasolę wśród mieszkańców Sądecczyzny. O wyjątkowości tych potraw świadczył fakt, że bardzo szybko znikały z talerzy osób zgromadzonych na Fasolowych żniwach.

W programie wczorajszej imprezy zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, był m.in. Rajd Rowerowy (starosta i wójt wręczali nagrody uczestnikom), loteria fantowa, występy muzyczne, pokazy ratownictwa, pokaz zumby, a wieczorem – występ grupy „Pogwizdani” oraz impreza taneczna.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a