Bez komentarza, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Gołkowice. Ugoda z wykonawcą zakończona fiaskiem! Gmina straciła część dofinansowania

Opublikowano: 1 grudnia, 2023 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ugoda przed sądem pomiędzy firmą Machnik a Gminą Stary Sącz zakończyła się fiaskiem. Inwestycja pt. kanalizacja w Gołkowicach nie została ukończona w terminie. Wykonawca nie wywiązał się z umowy i czeka go kara.

Udało się uniknąć pewnych utrudnień na głównej drodze w Gołkowicach, ponieważ firma położyła warstwę ścieralną na pasie jezdni w stronę ronda. Niestety mieszkańcy Osiedla Zielonego czy pod Lasem utknęli w swoich domach. Obawiają się zimy, ponieważ dziury i wystające studzienki nie pozwolą odśnieżyć tych dróg.

– Jest to bardzo uciążliwe, bo tu chodzi o jazdę samochodem. Te dziury w ulicy i wystające studzienki nie pozwolą na przejazd jakiegokolwiek pługu. Będzie ogromny problem z przejazdem -komentują mieszkańcy.

Spotkaliśmy się z burmistrzem Jackiem Lelkiem. Sytuacja jest zła i nawet ugoda zawarta przed sądem z firmą Machnik zakończyła się fiaskiem. Wczoraj upłynął termin jej realizacji. Inwestycja nie została ukończona a wykonawcę czekają kary umowne. Gmina z tego tytułu utraci także 10% dofinansowania całej inwestycji. Potrzebny będzie nowy przetarg i nowy wykonawca a prace zostaną wznowione na wiosnę.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"