Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Góra Miejska w Starym Sączu straszy!

Opublikowano: 2 marca, 2016 o 2:31 pm   /   przez   /   komentarze (15)

Z jej szczytu rozpościera się widok na całe miasto. Miejska Góra zwana potocznie Górą Parkową, to największy kompleks komunalnych lasów w Starym Sączu. Ponad 30 hektarów do zagospodarowania. Z jej szczytu obejrzeć można panoramę miasta. Na jej szczycie w 2012 roku stanęła platforma widokowa za blisko 50 tysięcy złotych. A kilka metrów dalej, na tzw „pierwszym rondzie”, wiata z grillem. Mamy 2016 rok. Co dzisiaj tam zastaniemy?

Platformę, która nadaje się do „odmalowania”, worki na śmieci na kiju, bo kosze najwyraźniej zniknęły, śmieci bo tak trudno trafić do tych worków na kiju i  „kamieni kupa” po grillu. Miejsce, które miało przyciągać turystów -odstrasza. Zachwyca tylko widok na panoramę miasta i otoczenie Kotliny Sądeckiej.

Włodarze planują tam kolejną inwestycję o zachwycającej nazwie „spacer koronami drzew”. I teraz rodzi się pytanie, czy ten spacer będzie przyjemnością czy może torem z przeszkodami? Nie jesteśmy w stanie pojąć aktów wandalizmu, które tam się toczą. Miejsce powinno spełniać funkcję rekreacyjną. W takim celu zostało stworzone. Niestety Górę Parkową ustawicznie dewastują wandale.

Z tego miejsca apelujemy do wandali: ZOSTAWCIE GÓRĘ PARKOWĄ W SPOKOJU i inne miejsca przestrzeni publicznej -TEŻ!!!!

A my zadbajmy o to by wandale nie czuli się bezkarni! Nie przyzwalajmy na takie zachowania w przestrzeni publicznej. Gdy nakryjesz wandala, nie pozostań obojętny. Najgorszy jest brak reakcji: zadzwoń na policję, zrób zdjęcie i wyraź głośno dezaprobatę (jeśli nie zagraża to Twojemu bezpieczeństwu). Dbajmy o to co nasze, wspólne!

Czytaj także: Spacer koronami drzew na Górze Miejskiej w Starym Sączu 

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

 

Komentarze

Komentarze (15)

 • 2 marca, 2016 o 3:51 pm mieszkanka

  Dobrze, że o tym piszecie. To co tam zniszczyli to woła o pomstę do nieba. Był grill a już go nie ma. „Pseudo-toaleta? z rozwalonymi drzwiami. Dramat. Chciałam tam zabrać moich przyjaciół z Krakowa, ale naprawdę wstyd. Monitoring i ścigac tych wandali!

 • 2 marca, 2016 o 4:10 pm Meo Lessi

  Odkąd pamiętam to był tam zawsze problem. W latach 90-tych była tam „ścieżka zdrowia” całkiem fajna atrakcja, po której w niedługim czasie pozostało jedynie wspomnienie. Grill który został niedawno w sumie wybudowany nie wiem czy przetrwał choć 1 rok. Nie wiem czy jest szansa na to żeby zapanował tam porządek. Spośród 100 osób które kulturalnie idą sobie wypić przysłowiowe piwko oglądając nocną panoramę Sącza znajdzie się 1 idiota który coś musi zniszczyć. Nie wiem czy monitoring by dał cokolwiek, bo wymaga to jednak obserwacji i analizy, a wiadomo jak to z tym bywa. Myślę że kara chłosty na środku rynku byłaby dobrym demotywatorem dla wandali, ale to pozostaje jedynie w sferze zabawnej spekulacji

 • 2 marca, 2016 o 4:22 pm franciszek

  banda złodziei chciałoby się rzec ale to tylko starosądecka młodzież ;] zawsze kulturalni ehh, w całej gminie widać pozostałości młodzieżowych wybryków…

 • 2 marca, 2016 o 4:23 pm franek

  W Parku Rowerowym w Barcicach też się im udało rozwalić grila

 • 2 marca, 2016 o 5:13 pm Wiola

  To bardzo smutne i przykre , burmistrzowie starają się wygospodarować fundusze z budżetu na atrakcje dla mieszkańców i turystów,a ktoś bezczelnie niszczy nie tylko pracę innych osób ale też nasze i pewnie swoje pieniądze. Góra Parkowa to wspaniałe miejsce i warto je rozbudować,o monitoringu też trzeba pomyśleć.

 • 2 marca, 2016 o 5:20 pm pies

  Z wandalami nie wygrasz. Przykre to ale prawdziwe. Nie widzę sensownego rozwiązania i inwestowania w coś co za chwilę zostanie zniszczone. Monitoring, ochrona, ogrodzenie terenu – nie wchodzi w grę.

 • 2 marca, 2016 o 5:37 pm Wykłado

  Wy matoły bo pewnie nie jeden to czyta. Po co psujecie coś co jest dla Was i waszych bliskich. Jesteś cwaniak po szampanie lub chcesz przykozaczyc przed koleżanka to odpowiem Ci ROBISZ Z SIEBIE BLAZNA a jeśli to się spodobało Twojej koleżance jaki jesteś Bohater to się i Ona szybko przekona jak trafi na ulicy na takiego jaki Ty i ja zaczepi. Zazwyczaj wtedy tacy bohaterze jak Ty spi…* gdzie pieprz rośnie a Ona zrozumie jaka jest głupia tylko ze juz będzie trochę za późno bo jej zdążysz dziecko strzelić. Pamiętaj nie tedy droga

 • 2 marca, 2016 o 5:42 pm Nie Hwdp

  To pewnie Jp i CHWDP ale tylko na 20% bo ja przyjeżdża policja to tacy jesteście. Chodźcie ofermy w tych koszulkach a jesteście tacy mocni ze jak wiatr przekracza 80km /h to w domu siedzibie żeby Was nie pozamiatal. Policja złapie to jedziecie z ucha na kolegów z którymi przd pięcioma minutami wcześniej z palcy strzelaliscie w stronę przejeżdżających radiowozu który później Was wyzawijal. Śmiać mi się chce z Was PAJACE

 • 2 marca, 2016 o 8:01 pm pic

  50 000 ?

 • 2 marca, 2016 o 9:14 pm MARIHUANA DLA NAS TLENEM

  Jeden kosz koło huśtawek leży 😛 widać go jak sie tam zajdzie :p

 • 2 marca, 2016 o 9:14 pm MARIHUANA DLA NAS TLENEM

  kosz jeden koło huśtawek leży na dole bo widziałem jak szedłem

 • 3 marca, 2016 o 10:16 am Betti

  Latem wybraliśmy się z dziećmi, bo fajnie tam posiedzieć i panorama piękna. Niestety, w lasku odbywała się jakaś osiemnastka, pijana młodzież, pełno butelek , wrzaski, przekleństwa, szkoda gadać. Uciekliśmy stamtąd na plac przed Ołtarzem Papieskim, tam cichutko, spokojnie, super . Nawet swojego grila pozwolili nam zapalić.

 • 3 marca, 2016 o 10:19 am Sądeczanka

  To Góra ŚMIECI, SZKŁA I ODCHODÓW. – JAKIEŚ SŁUŻBY BY SIĘ TAM PRZYDAŁY , BY SKONTROLOWAĆ.

 • 3 marca, 2016 o 11:58 am Starosądeczanin

  Zgadza się to wszystko co w artykule napisane jak i w komentarzach. Może by dało się tam zamontować monitoring. A niedługo nadejdzie wiosna i zaczną się tam pielgrzymki wagarowiczów podobnie jak i od września po rozpoczęciu roku szkolnego może w tym czasie należałoby zwiększyć albo i zacząć patrolować to miejsce a młodzież legitymować spisywać i rozliczać z tego dlaczego nie są w szkole na zajęciach, po czym przesyłać do szkoły listę ich uczniów a szkoła rozliczały by ich przy rodzicach dlaczego nie byli w szkole. Ale to marzenia ściętej głowy gdyż można też wagarować w galeriach.
  Ale odbiegłem od tematu. Musimy walczyć z tym problemem i to z wszystkich sił. gdyż jest to przepiękna wizytówka naszego miasta.
  Innym problemem który jest nagminny to naciąganie na pieniądze przez naszych „niebieskich ptaszków” na rynku. Robi się to już nagminne. Przyjeżdża turysta i dość że płaci za parking to jeszcze musi zapłacić „haracz naciągaczom” których „suszy. Nie wspomnę już o natarczywych Rumunach, którzy w bezczelny sposób próbują wciskać jak nie noże to garnki, zegarki, wiertarki i inne artykuły.
  Ale to już jest chyba zadanie dla naszej policji tylko że powinni to być funkcjonariusze policji w „cywilu” bo inaczej nigdy tego nie „wyplenimy”

 • 3 marca, 2016 o 7:17 pm mieszkaniec starego sacza

  drewniany balkon też ledwo stoi

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"