Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Historia św. Rity na deskach Sokoła. Były łzy, róże i owacje na stojąco…

Opublikowano: Kwiecień 24, 2017 o 1:27 pm   /   przez   /   komentarze (7)

Fenomenalna gra aktorska – tak bardzo krótko można scharakteryzować spektakl o św Ricie. Młodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu oczarowali publiczność nie tylko swoją grą, ale i panującą atmosferą. Za swój występ otrzymali gromkie brawa. Mimo ponurej pogody za oknami spektakl przyciągnął na widownie sporą publiczność. O tym, że warto było wyjść z domu, nie musimy pisać!

Wspaniali, młodzi aktorzy z przekonaniem odegrali swoje role. Piękna dekoracja, kostiumy, a przede wszystkim przejęcie, malujące się na szczerych młodych twarzach, pozwoliły widowni poznać historię św Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. 

Niezwykła historia stawiała przed aktorami wiele ciekawych wyzwań scenicznych a przed widzami czas refleksji. Wcielająca się w rolę św Rity młodziutka Ania Lipka pokazała co potrafi na scenicznych deskach. Zdecydowanie to gra aktorska i tak bardzo, dzięki niej, spolaryzowane postacie są głównym atutem spektaklu.

„To wspaniałe przeżycie, to przedstawienie powinien zobaczyć każdy. Bardzo to przeżyliśmy. Doskonała gra aktorska. Przemawia zwłaszcza świadectwo św. Rity. Jej ogromna moc przebaczania, powinna być dla nas przykładem”  – opowiadają mieszkańcy Starego Sącza.

Końcowa scena wspomnień róż świętej Rity to przejmująca cisza, która przerodziła się w owację na stojąco i łzy wzruszenia. Scenariusz spektaklu napisała p. Danuta Hejmej, która stała się reżyserem przedstawienia. Pomocy udzielili jej p. Ewa Zięba i p. Marek Zięba. Za ten niezwykły trud zostali nagrodzeni pieśnią „Życzymy, życzymy” od tak licznie zgromadzonej publiczności.

Słowa uznania dla scholi „Boże Światełka”, która wzbogaciła spektakl swoimi pięknymi głosami. Oczarowaliście po raz kolejny…i z pewnością nie ostatni.

Chapeau Bas!!!

 

 

Pełna galeria zdjęć dostępna na Facebooku na naszym profilu: Starosądeckie. info

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Kwiecień 24, 2017 o 9:16 pm AB

  Mam nadzieję że będzie można jeszcze zobaczyć ten spektakl. Niestety nie wszyscy mogli być wczoraj .

  Odpowiedź
 • Kwiecień 24, 2017 o 9:17 pm AB

  Mam nadzieję że będzie można jeszcze zobaczyć ten spektakl. Niestety nie wszyscy mogli być wczoraj.

  Odpowiedź
 • Kwiecień 25, 2017 o 8:51 am aga

  Przepięknie kto nie byl wiele stracił.Młodzież i dzieci przygotowani jak prawdziwi artysci.Gratulacje dla pani Danusi i jej wspaniałych aktorów.Czekamy na wiecej takich poruszajacych spektakli brawo!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedź
 • Kwiecień 25, 2017 o 9:19 am Anonim

  Kto nie był pewnie nie chciał byc

  Odpowiedź
  • Kwiecień 25, 2017 o 10:54 pm Ktoś

   Kto nie był, może chciał być, ale niestety nie mógł. Jestem jedną z tych osób i mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja aby to nadrobić.

   Odpowiedź
 • Kwiecień 25, 2017 o 9:37 am Antek

  A składa na rzecz parafia była???

  Odpowiedź
 • Kwiecień 25, 2017 o 3:40 pm aga

  Nikt na siłę nikogo tam nie ciągnął nie miałeś ochty byc to Cie tam nie bylo.A jesli chdzi o składkę na kościół to chyba pomyliły Ci sie imprezy.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a