Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Honorowa Odznaka Starego Sącza za granie na gitarze przy ognisku?!

Opublikowano: Lipiec 17, 2019 o 7:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Starego Sącza radni pochylili się nad przyznaniem Honorowych Odznak Starego Sącza. Radni zdecydowali, że w tym roku 13 osób otrzyma taką odznakę. Jest to szczególne wyróżnienie za całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej na rzecz Gminy Stary Sącz.

Radny Robert Rams zwrócił uwagę, że takie odznaki nie powinno się nadawać „blokowo”, tzn łączyć wszystkie osoby i podejmować jedną uchwałę. Każdy wniosek o nadanie odznaki według radnego powinien być opiniowany przez Radę Miejską oddzielnie. 

-Niedawno uchwaliliśmy odznakę i medal honorowymówił radny Robert Rams- Natomiast blokowanie głosowań dotyczące odznaki honorowej obniża rangę tego odznaczenia. (…) obniża się kryteria do tego najniższego. Uważam, że każde zgłoszone odznaczenie powinno być osobno opiniowane. Blokowanie głosowania w jeden duży blok powoduje, że różne osoby mogą brać w tym udział. Jeszcze raz przepraszam,tych którzy zostali uhonorowani tzn wymienieni i którzy są przedstawieni. Według mnie, jeśli coś takiego robimy to odznaczenia powinny być przedstawiane osobno. Chodzi o to by reputacja i samo odznaczenie miało sens. Za chwile, się okaże że będziemy po 50 osób odznaczać. (…) W ten sposób, że łączymy to do kupy -przepraszam za wyrażenie -to obniżamy rangę odznaki. 

-Czytałem te wnioski i mam do tych wniosków, które były składane pewne uwagi– dodał radny Robert Rams  –bo na przykład granie na gitarze na ogniskach, które zostało zawarte w takim jednym wniosku to wcale nie jest zasługą kogoś, że ma dostać za to odznaczenie. (…)  

-Myślę, że to nie było jedyne  -skomentował przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stawiarski.

-Przyjmiemy ten wniosek na przyszłośćmówił przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stawiarskisprawa jest taka, że każdy z tych wniosków został rozpatrywany przez komisję odznaki osobno. Tylko do projektu uchwały zostało to skomasowane w jeden blok. Jeżeli Państwo sobie życzycie to popracujemy nad regulaminem i statutem. Osobiście nie widzę przeciwwskazań do tego, żeby uchwałą przyjmować każdą odznakę oddzielnie. Prawda jest jednak taka, że każdy wniosek był rozpatrywany osobno przez komisję. Nie każdy też wniosek został poparty pozytywną opinią. 

-To Rada ma ostateczne zdanie czy ktoś dostanie taką odznakę czy nie i dlatego dobrze by było, żeby to były indywidualne, żeby taki kandydat miał świadomość, że popiera ten wniosek cała rada -podsumował radny Robert Rams.

Głosowanie ws. nadania Odznaki Honorowej.

 

Pełna wypowiedź radnego od 2:05:15.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a