Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Idą, jadą i płyną! XXX Jubileuszowa Górska Pielgrzymka szlakiem Świętej Kingi

Opublikowano: 28 września, 2019 o 11:42 pm   /   przez   /   komentarze (0)

To jedna z najpopularniejszych górskich wędrówek po szlakach Beskidów Sądeckich i Pienin. W piątek (28 września) spod Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu wyruszyła 30. Jubileuszowa Górska Pielgrzymka Szlakiem św. Kingi. Pielgrzymka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W górską wędrówkę, którą organizuje Stowarzyszenie Czcicieli św. Kingi, wybrało się blisko 400 osób z niemal całej Polski. Przemierzają oni szlak idący ze Starego Sącza przez Pieniny z powrotem do Starego Sącza, trasą opisaną przez Jana Długosza, którą Kinga wraz z siostrami miała przebyć w czasie tatarskiego najazdu.

– Jest to jedyna pielgrzymka, która jedzie, idzie i płynie. Pierwsze kilometry pokonujemy autobusem,  później idziemy osiemnaście kilometrów do Krościenka, a następnie dziewiętnaście do Szczawnicy. Tu musimy płynąć tratwami przez Dunajec – mówi Mieczysław Witowski ze Stowarzyszenia św. Kingi

W tym roku pielgrzymom towarzyszy hasło „Dziękujemy Ci święta Kingo. ” Uczestnicy wyruszyli w piątek na szlak spod kościoła pw. św. Trójcy w starosądeckim klasztorze. Kierowali się w stronę Gabonia, następnie przeszli trasę do Krościenka. W sobotę udali się do Szczawnicy, zaś w niedzielę wrócą przez Przehybę do Starego Sącza, gdzie w kościele klasztornym odprawiona zostanie Msza Święta. Tradycyjnie organizatorami tej religijnej wędrówki są Stowarzyszenia Czcicieli św. Kingi i Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Posłuchaj ks Tadeusza Sajdaka.

 

Posłuchaj pani Stanisławy z Niskowej

 

Posłuchaj Mieczysława Witowskiego prezesa Stowarzyszenia Św. Kingi i pielgrzymów z Łososiny Dolnej

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a