Wydarzenia

III Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Starego Sącza

Opublikowano: 29 grudnia, 2014 o 10:48 pm   /   przez   /   komentarze (0)

III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Starego Sącza został rozegrany 20 grudnia 2014 roku w Starosądeckim Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.

Celem turnieju było popularyzowanie gry szachowej w środowisku lokalnym, promocja regionu oraz wyłonienie mistrza turnieju. Organizacją turnieju wespół z Urzędem Miejskim  oraz Centrum Kultury i Sztuki zajął się Mieczysław Guc (obecnie zawodnik „Sandecji” Nowy Sącz).

Do turnieju przystąpiło 32 zawodników reprezentujących następujące miejscowości: Kraków (5 uczestników), Gorlice (4), Nowy Sącz (7), Stary Sącz (4), Limanowa (4), Łukowica (4), Bochnia(1), Katowice (1), Lublin (1) i Krynica (1).

Przed rozpoczęciem turnieju organizator Mieczysław Guc poprosił o minutę ciszy dla byłego zawodnika ze Starego Sącza – Franciszka Grudzińskiego, który zmarł w ubiegłym tygodniu.

Zawody odbywały się „systemem szwajcarskim” na dystansie 9 rund w tempie 15 minut na zawodnika. Sędziował Piotr Kretowicz z GKS Kornuty z Gorlic. W wyniku rozgrywek wyłoniono zwycięzców:

  1. Shilov Sergej (Ukraina) KKSZ Kraków
  2. Słabek Grzegorz KKSZ Kraków
  3. Gbyl Andrzej KKSZ Kraków
  4. Sukiennik Marek (Limanowa) Sandecja Nowy Sącz
  5. Czyrnek Stanisław (Limanowa) Sandecja Nowy Sącz
  6. Szarota Marcin (Nowy Sącz) Sandecja Nowy Sącz

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary ufundowane przez burmistrza Jacka Lelka. Cała szóstka otrzymała nagrody pieniężne, a czwarty puchar Burmistrza otrzymał najlepszy junior -Szarota Marcin. Najlepsza kobieta turnieju to Wesołowska Hanna a najlepszy zawodnik Miasta i Gminy Stary Sącz to Mieczysław Guc. Wszyscy wymienieni otrzymali pamiątkowe dyplomy z herbem Starego Sącza.

Burmistrz Jacek Lelek wręczył puchary i dyplomy a także osobiście wszystkim podziękował:

-Jako Gospodarz miasta pragnę podziękować wszystkim uczestnikom, ze przyjęcie zaproszenie do Starego Sącza na otwarte mistrzostwa szachowe. W szczególności dziękuję Mieczysławowi Guc za inicjatywę i organizację. Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do naszego miasta, nie tylko w celach szachowych ale również turystycznych i rekreacyjnych- podsumował burmistrz.

 

Organizator Mieczysław Guc dla portalu Starosądeckie.info:

– Uważam turniej za bardzo udany. Przebiegał sprawnie i stał na dość wysokim poziomie czego dowodem było uczestnictwo aż 21 zawodników z co najmniej pierwszą kategorią. Pragnę podziękować panu burmistrzowi Jackowi Lelkowi za objęcie patronatu i ufundowanie czterech pięknych pucharów. Dziękuje za sędziowanie Piotrkowi Kretowiczowi. Wyrazy wdzięczności kieruję do Ryszarda Kumorz za wykonanie pięknych dyplomów zdobionych herbem Starego Sącza. Dziękuję także sponsorom: Stanisławowi Ciapała, Januszowi Szumskiemu, Karolowi Hopek, Adamowi Jop i Andrzejowi Zych. Dziękuję także portalowi Starosądeckie.info za objęcie patronatem medialnym tak ważnego dla nas wydarzenia.

Na zakończenie organizator zwrócił uwagę na brak młodych zawodników z Miasta i Gminy Stary Sącz podkreślając że grę w szachy nie przez przypadek nazywa się „grą królewską”. Szachy mają wiele zalet – rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnie i pamięć. Uczą koncentracji i strategi przewidywania a także szlachetnej rywalizacji.

Wierzymy, że za rok spotkamy się w równie doborowym towarzystwie z młodą starosądecką reprezentacją!

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"