Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Internauci zdążyli już osądzić Sołtysa Popowic?

Opublikowano: 12 lutego, 2016 o 8:36 am   /   przez   /   komentarze (32)

Spotkaliśmy się wczoraj (11.02) z sołtysem Popowic, Czesławem Kurzeją, który znalazł zwłoki noworodka koło swoich zabudowań gospodarczych. Internauci zdążyli już osądzić Sołtysa, że nie segreguje śmieci tylko wyrzuca w stronę potoka.- Cała sprawa obróciła się teraz przeciwko mnie -Sołtys nie kryje łez. Czy w obliczu tak makabrycznego odkrycia to idealny moment by roztrząsać „nieprawidłowe” zachowanie mężczyzny?

Droga do Sołtysa wcale nie jest taka prosta. Co prawda pod sam dom prowadzi asfalt, ale po drodze mamy wiele innych krętych dróg. Sołtys nie ukrywa, że  –ktoś musiał znać te tereny, aby właśnie przyjechać pod mój dom i praktycznie przy ulicy, w zabudowaniach gospodarczych zostawić worek. Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że coś takiego mnie spotka. Ten widok to trauma do końca życia –dodaje –Teraz mówią, że to ja jestem ten zły bo nie segreguje śmieci -szlocha Sołtys –dochodzą mnie takie głosy od mieszkańców.

Zapytaliśmy Sołtysa o ten makabryczny dzień….

Gdyby nie pogoda z pewnością nie udałbym się w stronę tych zabudowańrozpoczyna sołtyspostanowiłem pojechać do lasu po drzewo. Poszedłem do szopy po przyczepkę i zobaczyłem czarny worek zawiązany sznurkiem. Nie był on wcale wyrzucony w lesie, tylko położony na tym co mam obitą wiatę. Strasznie śmierdział i coś z niego ciekło. Odrzuciłem go w stronę potoka na skarpę, aby mi nie śmierdział i pospiesznie wziąłem wózek. Pojechałem do lasumówi z drżeniem w głosie sołtysten worek nie dawał mi spokoju. Może to dziwne, ale był niezwykle lekki i nie poleciał daleko. Kilka metrów. Nagle się zatrzymał, jakby chciał mi „coś powiedzieć „-dodaje sołtys – Chciałem nawet o 4 rano wstać i zobaczyć co tam jest, ale było za ciemno. Wstałem rano i wziąłem kosę. Rozciąłem worki i to co zobaczyłem zostanie we mnie do końca życiaszlocha sołtys – Kto mógł to zrobić? -chwyta się za głowęto jest przerażające. I to akurat pod moim domem? Czy to jakiś zbieg okoliczności? -zastanawia się.

Mieszkańcy Popowic także zachodzą w głowę kto mógł to zrobić. Taka wiadomość wstrząsnęła całą wsią –Jeżeli ktoś chciałby „ukryć tę zbrodnię” to przecież w Popowicach jest mnóstwo, potoków, dziur, ale żeby tak pod sam dom? -zastanawiają się –widocznie kogoś ruszyło sumienie i nie wiedział jak to ujawnić? Nie wiemy….

Codziennie u pana Czesława są media –wczoraj przyjechali z TVN z kamerą -dodaje. Policja prowadzi szerokie działania w celu znalezienia matki. – i chodzą od domu do domu –informuje nas mieszkanka Popowic. Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie odbędzie się sekcja zwłok noworodka.

-Biegli ustalą czy na zwłokach znajdują się jakieś zewnętrzne lub wewnętrzne obrażenia ciała, jaka była przyczyna śmierci, czy dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki. Dodatkowo zadano także inne pytania, a w tym m.in. o płeć dziecka –mówi naszemu portalowi Zbigniew Gabryś, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Przeprowadzone na miejscu oględziny z udziałem prokuratora oraz lekarza, potwierdziły, iż odnaleziono zwłoki małego dziecka (możliwe,że noworodka), lecz z uwagi na ich stan, nie udało się dokładnie ustalić nawet jego płci. 

Uwzględniając okoliczności, Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła w tej sprawie śledztwo o przestępstwo tzw. dzieciobójstwa, czyli zabicia dziecka przez matkę w okresie porodu i pod jego wpływem, opisanego w art.149 kodeksu karnego. 12 lutego zostanie wykonana sekcja zwłok  –kontynuuje rzecznik Prokuratury OkręgowejW zależności od jej wyników podjęte będą dalsze określone czynności śledcze. Nie jest też wykluczona zmiana kwalifikacji prawnej czynu.

Do sprawy powrócimy.

Czytaj także: W Popowicach znaleziono zwłoki noworodka

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (32)

 • 12 lutego, 2016 o 10:09 am pp

  dajcie spokoj soltysowi puknijcie się w głupi łeb

 • 12 lutego, 2016 o 10:20 am dokladnie

  Całkowicie się zgadzam . Internauci to świnie. Ludzie! Chłopina poszedł do szopy, worek mu śmierdział to odrzucił w bok nawet się nie zastanawiając. Taki smród, nie chciał żeby mu śmierdziało. Panie Sołtysie jesteśmy z panem. Niech się Pan nie przejmuje tymi komenatrzami. Ciekawe jakby oni byli na Pana miejscu. Taki widok, do konca życia by mi się śnił po nocach. Najwazniejsze, że Pan wrócił i zawiadomił Policję. Teraz niech znajdą tych co zrobili tę makabryczną zbrodnie

 • 12 lutego, 2016 o 10:55 am franek

  😉 Internauci to świnie.

 • 12 lutego, 2016 o 11:14 am ...

  to nienormalne . Ludzie są beznadziejni- Gdyby nie czujność sołtysa to ślad po dziecku by zaginął, dajcie człowiekowi żyć – ma już wystarczające przeżycia

 • 12 lutego, 2016 o 11:19 am Starosądeczanka

  Lepiej bym tego nie ujęła 😉

 • 12 lutego, 2016 o 11:27 am ktoto

  Szukajcie sprawcy a sołtysów dajcie spokoj!!!!

 • 12 lutego, 2016 o 11:28 am MikA

  Sołtys najzupełniej w świecie się przejęzyczył, u mnie w domu jak chodziliśmy przygotowywać drewno ścięte nieopodal Wisły mówiliśmy ze chodzimy „do Wisły”, pewnie tutaj było podobnie. Worek rzucony tak w zabudowaniach – mogę się domyślać ze zrobili to z myślą by ktoś znalazł ciało i go pochował …… smutne 🙁

 • 12 lutego, 2016 o 11:44 am A

  Panie Sołtysie niech się Pan nie przejmuje, ludzie zawsze będę szukać jakiegoś ‚złego’ zachowania u kogoś innego, ale siebie już krytycznie nie potrafią ocenić.
  Współczuję tej całej nagonki

 • 12 lutego, 2016 o 12:33 pm MIESZKANIEC

  ludzie a Wy jakbyście zareagowali gdybyście zobaczyli coś takiego??? tez na pewno byście wyrzucili worek a nie kukali do śmierdzącego worka z którego pewnie na sam zapach robi się nie dobrze!!! Zamiast sami osądzać biednego SOŁTYSA który ma dobre serce i sumienie bo w końcu poszedł na drugi dzień żeby zobaczyć co tam jest, to sami się zastanówcie jacy Wy jesteście…. A śmieci? teraz to nie ważne bo większość z was to samo robi. Od sądzenia ludzi jest sąd, a nie ludzkość która zawsze dobrze lubi krytykować drugiego człowieka!!!!!!!!! Dla Sołtysa – SZACUNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 12 lutego, 2016 o 2:22 pm Amba

  Ludzie!!!!!!!!!!!!!! jakaś gnida dziecko zabila a wy pieprzcie o segregowaniu śmieci.Chłop będzie miał traumę do konca zycia.Współczuję mu.

 • 12 lutego, 2016 o 2:34 pm Kkkk

  Dobrze że powiedział prawdę jak zrobił, bo mógł skłamać ze wcześniej nie zauważył pakunku.

 • 12 lutego, 2016 o 2:55 pm Anna

  Przezucili sie z ksiedza na soltysa

 • 12 lutego, 2016 o 3:45 pm jestem za SOŁTYSEM

  I bardzo dobrze ze o tym piszecie. Niech Sołtys nie bierze tego do siebie. Nie ma się co przejmowac tymi pseudo -pismakami. Niech pierwszy rzuci kamień…..

 • 12 lutego, 2016 o 4:27 pm Anonim

  Każdy odrzuciłby siedzący worek jak najdalej. Panie Sołtysie proszę się nie przejmować. Niech lepiej zajmą się szukaniem rodziców dziecka a nie pierdołami.

 • 12 lutego, 2016 o 4:31 pm Anonim

  pewnie że nie ma się czym przejmować w końcu to standard na popach wyrzucanie śmieci do rzeki

 • 12 lutego, 2016 o 5:00 pm To ja

  Oj widze ze ktos tu prawde napisal do niedawna ksiedza szkalali a teraz soltysowi krew pija wszyscy wiedza z czego slyna poposkie jezory

 • 12 lutego, 2016 o 9:35 pm Anonim

  ZGADZAM SIĘ Z TYM SZACUNEK DLA SOŁTYSA!!!!!!!!!!! WIĘC POZWOLĘ SOBIE SKOPIOWAĆ TEN KOMENTARZ BY WESPRZEĆ SOŁTYSA ludzie a Wy jakbyście zareagowali gdybyście zobaczyli coś takiego??? tez na pewno byście wyrzucili worek a nie kukali do śmierdzącego worka z którego pewnie na sam zapach robi się nie dobrze!!! Zamiast sami osądzać biednego SOŁTYSA który ma dobre serce i sumienie bo w końcu poszedł na drugi dzień żeby zobaczyć co tam jest, to sami się zastanówcie jacy Wy jesteście…. A śmieci? teraz to nie ważne bo większość z was to samo robi. Od sądzenia ludzi jest sąd, a nie ludzkość która zawsze dobrze lubi krytykować drugiego człowieka!!!!!!!!! Dla Sołtysa – SZACUNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! –

 • 13 lutego, 2016 o 11:39 am MK>

  No i o czemu, się pan Sołtys obraża. Przecież sam powiedział, że ” worek rzuciłem do potoka”. A tak na marginesie; to powinien sobie zrobić porządek na swojej posesji, bo to nie pasuje na Sołtysa.

 • 13 lutego, 2016 o 1:10 pm Obserwator

  „Mieszkańcu” od sądzenia ludzi to jest Bóg a i o tym wszyscy zapominacie!
  Nie rozumie dlaczego uważasz że większość z „nas” wyrzuca śmieci do rzeki – pewnie sam się tak pozbywasz śmieci 🙁
  Za śmieci płacicie a i tak do biednego potoka większość ląduje.
  Sołtys jak sołtys każdy może mieć gorszy dzień ale nie piszcie już że ma „dobre serce i sumienie” bo to niezłe przegięcie. Zapomniałeś że gościowi zabrali prawo jazdy bo małemu dziecku psikną gazem prosto w twarz? Proszę już nie piszcie bo go zaraz męczennikiem ogłoszą

 • 13 lutego, 2016 o 2:24 pm Anonim

  od sądzenia są sądy

 • 13 lutego, 2016 o 11:40 pm Do TO JA

  Bez względu skąd na to gdzie mieszkasz masz trafną ocenę .Popowicom należna jest sroga pokuta ,po
  ostatnich paskudnych wpadkach .My jako starosądeczanie nie będziemy się tłumaczyć za wasze świństwa w waszym grajdołku.Pokory .

 • 14 lutego, 2016 o 12:04 am Nie wiem czy Polak

  DoTo Ja ,też jestem starosądeczaninem ale wstyd mi za Ciebie,bo w czym my jesteśmy lepsi!!! JEDEN DLA DRUGIEGO WILKIEM .LUDZIE ,CZY WYŚCIE OCZADZIELI!!! OSĄDZACIE INNYCH,ALE KIEDYŚ WAS TEŻ OSĄDZĄ. DLACZEGO MY POLACY JESTEŚMY TAK ZAWISTNYM NARODEM???

 • 14 lutego, 2016 o 4:22 pm ania

  mam znajomych na nie jednej wsi i jak maja śmieci to do potoka,chamstwo tak dba o srodowisko.

 • 14 lutego, 2016 o 4:24 pm ania

  zapewniam cie ze swinia nie jestem ale dbam o srodowisko

 • 14 lutego, 2016 o 8:11 pm Kylo

  Sołtysowi należy się pełny szacunek! Dzięki niemu szczątki tego nieszczęsnego dziecka (niestety tylko szczątki) będą potraktowane z szacunkiem godnym istoty ludzkiej.
  Jeszcze raz pełny szacunek dla Sołtysa, należą mu się podziękowania!

 • 15 lutego, 2016 o 9:03 pm baca44

  Moje zdanie jest takie. faktycznie do śmieci sołtys nie podchodzi poważnie ,Nikt normalny widząc zawiniątko z którego smierdzi nie wyrzuca, czy nie odrzuca dalej w potok,skarpę czy gdzie tam, lecz włozył by do pojemnika ,kosza. Niestety z tego wstydu że tak ujme, jest wielki plus ,ponieważ jednak zaciekawiło owego sołtysa co tak może smierdzieć . Gdyby włozył do kubła na smieci, mysle ze już by nie wyciągał z niego owej cuchnącej zawartości . A DZIĘKI CHŁOPSKIEJ CIEKAWOŚCI ODKRYŁ PRAWDĘ .Bogu dzięki, i należało by wybaczyć mu wczęśniejsze zachowanie wobec tajemniczego śmierdzącego pakunku . A zainteresowanie tym że zachował się tak a nie inaczej jest tylko sygnałem dla sołtysa aby na przyszłość był nadal ciekawy, lecz już nie odrzucał byle dalej cuchnących tajemniczych pakunków.

 • 15 lutego, 2016 o 10:15 pm fokus

  Puknij sie w łeb

 • 16 lutego, 2016 o 10:11 pm xxxx

  Z tego co się czyta to tam wszyscy biedni i pokrzywdzeni

 • 21 lutego, 2016 o 9:51 pm DxD

  Z tego co wiem to mu prawo jazdy zabrali za jazdę po pijoku,tak że święty chłop nie był i nie będzie

 • 28 lutego, 2016 o 11:35 pm Do Baca44

  W pełni zgadzam się z Pana obszernym komentarzem .Proponuje , by przedstawiciela państwa w terenie zostawić w spokoju -chłopisko ma już dość tego.Natomiast myśle nad tym ,czy o aby nie należało wystąpić z wnioskiem o usunięcie Popowic z zestawu M IG Stary Sącz przecież to jest bardzo
  ważne historycznie święte miasto.Chyba , że Popowice przeproszą PANA BOGA za ciężkie grzechy, które przytrafiły się na ich terenie.Niech żyje poseł Marek Jurek i Jarosław Gowin oraz znany na całą Polskę Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk.Chwała wielkiej Polsce,

 • 11 marca, 2016 o 9:10 pm Danka

  ha świetnie z znowu z sołtysa na księdza,i tak w kółko.Oj dzieje się w tych Popowicach….same tragedie i to najgorsze

 • 24 września, 2016 o 9:40 pm tatus

  mam nadzieje,ze to się już nie powtorzy.w gore serca

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"