Edukacja, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Jak nie czytam jak czytam” w Starym Sączu

Opublikowano: Czerwiec 8, 2018 o 3:31 pm   /   przez   /   komentarze (3)

8 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Juliusza Słowackiego w Starym Sączu  -zaprzyjaźnieni z biblioteką szkolną i oczywiście kochający książki postanowili przyłączyć się do akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, zapraszając do wspólnej zabawy dzieci z Przedszkola „Pszczółka Maja” i Gminnego Przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Główna bohaterka KSIĄŻKA zgromadziła mnóstwo małych czytelników.

W tym samym czasie  uczniowie z całej Polski zbierają się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję  miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie  dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

Koordynatorkami całej akcji były panie Halina Madziar i Małgorzata Koszyk z Wolontariuszami „Dwójki”.

Smerfy, księżniczki i kot w butach zauroczyły przedszkolaków, a przedszkolaki zdradziły nam jakie bajki lubią najbardziej. Posłuchajcie.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z GMINNEGO PRZEDSZKOLA
GALERIA ZDJĘĆ Z PRZEDSZKOLA „PSZCZÓŁKA MAJA”

 

 

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • Czerwiec 8, 2018 o 3:46 pm MT

    SUPER AKCJA

  • Czerwiec 8, 2018 o 9:37 pm Magda

    Piękna akcja , dzieci były zachwycone , do dziś opowiadają o teatrzyku i czytaniu książek. Brawo dla pomysłodawców i wykonawców !

  • Czerwiec 10, 2018 o 2:46 pm ja

    Brawo. Nauczcie też dude czytać konstytucję.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a