Wydarzenia

Jerzy Hybel i ks Stanisław Ruchała to Ludzie Wielkiego Serca

Opublikowano: 19 czerwca, 2015 o 8:35 pm   /   przez   /   komentarze (3)

Jerzy Hybel i ks. Stanisław Ruchała – to zwycięzcy plebiscytu „Człowiek Wielkiego Serca”, który po raz szósty zorganizowało Stowarzyszenie Wspólnota Sądecka.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż wręczyli dzisiaj nagrody nominowanym i zwycięzcom konkursu. Spośród mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego nominowali byliBożena Fryc – założycielka Fundacji pomocy Osobom z Autyzmem MADA, Dorota Hedwig – działająca na rzecz osób chorych na mukowiscydozę, Renata Rosłaniec – założycielka i prezes Stowarzyszenia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną „Światełko nadziei”, ks. Stanisław Ruchała – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej – prowadzi i zarządza domem opieki „Samarytanin”, Zofia Wcisło – założycielka Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „Gniazdo”.

Nominowani z Nowego Sącza: Marek Bieszczad – pomaga i wspiera swoją córkę podczas rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku, Jerzy Hybel – kardiolog pracujący w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, Jadwiga Jasińska – prezes Stowarzyszenia rodziców i przyjaciół dzieci niepełnosprawnych „Nadzieja”, Renata Krawczyk – opiekuje się bezdomnymi i chorymi zwierzętami, Anna Oleksy – prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele serca i życia”.

Kapituła konkursu, na której czele stoi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak, a także mieszkańcy Sądecczyzny, którzy oddawali swoje głosy na nominowanych, zdecydowali, że tytuł Człowieka Wielkiego Serca 2014 przypadnie Jerzemu Hyblowi i ks. Stanisławowi Ruchale.

Jestem zaszczycony gratulując tak wybitnym osobom – powiedział starosta Marek Pławiak. – Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi to najwyższa wartość. Wszyscy Państwo macie wielkie serca i czynicie wiele dobra. Pomagacie osobom pokrzywdzonym przez los, często nie mającym siły i odwagi, aby normalnie żyć. Wy dajecie im nadzieję i szansę na dobre życie. To nie do przecenienia. Gratuluje i dziękuję za Wasze wielkie serca.

Ks. Stanisław Ruchała – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej. Jest człowiekiem otwartym wrażliwym na ludzkie cierpienia i nieszczęścia, a przy tym zawsze uśmiechnięty i życzliwy. Posługę kapłańską łączy z posługą służebną – pomaga chorym i cierpiącym. Prowadzi i zarządza domem opieki „Samarytanin”, który dla osób starszych i cierpiących z naszego regionu jest często ostatnia oazą spokoju i godnego przeżywania starości. Ks. Stanisław to również opiekun wielu grup parafialnych, obecny wśród parafian na co dzień.

Jerzy Hybel – pracuje na oddziale kardiologii Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Lekarz wielkiego serca, otwarty, życzliwy, nikomu nie odmawia pomocy. W każdej chwili służy radą i fachowa pomocą dla chorych, nawet pomimo zmęczenia i nawału pracy. To lekarz, jakiego w dzisiejszych czasach rzadko się spotyka.

oprac. Maria Olszowska

fot. Maria Olszowska

Komentarze

Komentarze (3)

  • 19 czerwca, 2015 o 8:51 pm Voytec16

    JUREK PEŁNY SZACUN !!!!! ZASŁUŻYŁEŚ NA TO JAK NIKT INNY. Tak trzymać !

  • 19 czerwca, 2015 o 10:20 pm gp

    Jurek, gratulacje. Wszyscy powinniśmy uczyć się od Ciebie życzliwości, uczciwości i skromności!

  • 20 czerwca, 2015 o 12:13 pm vox

    A może jakiś sondaż przedwyborczy na osiedlu Słonecznym Starosadeckie info zorganizuje !!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"