Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Jest MODA na Stary Sącz! Załóż wygodne buty i zwiedzaj

Opublikowano: 16 kwietnia, 2024 o 6:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Załóż wygodne buty i zwiedzaj. Średniowieczne miasteczko w którym łączy się historia Jana Pawła II, Sióstr Klarysek i węgierskich strażników ma sporo do zaoferowania. Stary Sącz to miejsce w którym historia nie konkuruje ze współczesnością, lecz współgra z nią doskonale. Nowoczesne atrakcje przyciągają turystów czego dowodem są statystyki.

Rynek, Muzeum Regionalne, Klasztor Sióstr Klarysek Brama Seklerska, Ołtarz Papieski z małym muzeum Jana Pawła II czy Oficyna Raczków to miejsca które zawsze będą przyciągać turystów. Jednak na mapie Starego Sącza w ostatnim czasie powstało dużo więcej ciekawych miejsc….i jak widać cieszą się sporym zainteresowaniem.

Tylko w 2023 roku Leśne Molo odwiedziło 186 539 osób, z kąpieliska Stawy skorzystało 30 789 osób a Bobrowisko 61 456 osób. Liczby mówią same za siebie.

Bobrowisko to enklawa przyrodnicza, która powstała w widłach rzek Dunajca i Popradu. Idealne miejsce dla osób szukających kontaktu z dziką naturą.  W pobliżu znajduje się park linowy „Lemur”, łowisko oraz ścieżki rowerowe połączone z popularną i znaną trasą rowerową Euro Velo 11.

Ścieżka w koronach drzew o długości 212 metrów na Miejskiej Górze wzbudza ogromne zainteresowanie. Tłumy odwiedzają tę platformę widokową, z której oglądać można Dolinę Popradu. Jedną z atrakcji tego miejsca są duże przezroczyste półkule przypominające krople rosy, które tworzą przyrodniczą ścieżkę edukacyjną prezentującą cykl życia żaby.

W sezonie letnim zapraszamy na starosądeckie Stawy, gdzie możecie zażyć kąpieli słonecznych i tych wodnych.

Z kolei w centrum rynku, tuż za Muzeum Regionalnym wyrosła Galeria IMO. To coś dla miłośników kultury i nie tylko. Tutaj zawsze sporo się dzieje! I można wypić najlepszą kawę w mieście w kawiarni Frida.

Jest MODA na Stary Sącz! I jesteśmy z tego dumni.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"