Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kabaret K2 na Dniu Seniora w Starym Sączu. Zapraszamy WSZYSTKICH Mieszkańców!

Opublikowano: Listopad 12, 2017 o 10:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

14 Listopada (wtorek) o godzinie 17:00 w Kinie Sokół w Starym Sączu wystąpi Kabaret K2.

Fundacja Rozwoju Sądecczyzny i Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu zapraszają na DZIEŃ SENIORA.

W programie:

Koncert młodzieży z Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu;

Występ Kabaretu K2

Wstęp wolny! Podczas występu będą zbierane datki do puszek na leczenie Nikodema (datki dowolne).

Honorowy Patronat: Urszula Nowogórska -Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego i Jacek Lelek-Burmistrz Starego Sącza

Patronat medialny: Starosądeckie.info

Zapraszamy WSZYSTKICH Mieszkańców Miasta i Gminy Stary Sącz, nie tylko Seniorów 🙂

 

Podczas obchodów Dnia Seniora w Starym Sączu 14 listopada będziemy zbierać wolne datki dla Nikodema.

Nikodem od urodzenia choruje na dziecięce porażenia mózgowe. Na wskutek ciężkiego porodu doszło do wylewu, niedotlenienia oraz obrzęku mózgu. Pierwsze dwa tygodnie swego życia spędził na oddziale Intensywnej Terapii w Prokocimiu walcząc o życie. Walkę tę wygrał, teraz walczy o lepsze jutro.
W chwili obecnej Nikodem ma 12 lat ,jednak nadal nie chodzi , ma również zaburzony rozwój mowy. Jest uczniem piątej klasy szkoły podstawowej. Codzienność Nikodem różni się jednak od codzienności rówieśników. Poza zajęciami szkolnymi większość dnia Nikodem spędza na rehabilitacjach oraz dodatkowych zajęciach .To właśnie dzięki nim jest w coraz to lepszej formie oraz może lepiej funkcjonować . Przed Nikodemem jednak jeszcze daleka droga ,dlatego każdy wolny czas od nauki wykorzystywany jest intensywnie .W czasie wakacji oraz ferii Nikodem wyjeżdża na intensywne turnusy rehabilitacyjne na których ciężko pracuje .
Nikodem jest bardzo wesołym oraz pogodnym chłopcem ,chętnie poznaje nowych ludzi oraz nowe miejsca. Mimo swojej niepełnosprawności oraz ograniczeń jest bardzo aktywny oraz zawzięty w tym co robi -nie daje za wygraną.
Marzeniem Nikodema jest samodzielne chodzić, operacja metodą Ulzibata- fibrotomia do której został zakwalifikowany ma mu w tym pomóc. Dzięki tej operacji zostaną zmniejszone przykurcze, zwiększy się zakres ruchu oraz poprawią się funkcje motoryczne a efekty rehabilitacji będą szybciej widoczne.
Operacja ma odbyć się w Krakowie w Szpitalu CenterMed . Koszt zabiegu wynosi 12000 zł i niestety nie jest refundowany przez NFZ, tak więc całość opłaca pacjent . Jest to spora suma , która znacznie przekracza moje możliwości finansowe .

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a