Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kacper Dąbrowski finalistą Międzynarodowego Festiwalu „Svirel” w Słowenii

Opublikowano: Marzec 19, 2018 o 8:25 am   /   przez   /   komentarze (3)

Starosądeczanin Kacper Dąbrowski osiągnął 100 na 100 możliwych punktów podczas 10th International Music Competition and Festival „SVIREL” w Słowenii, stając się jednym z dziesięciu finalistów „TEN OF THE BEST”, w związku z czym miał zaszczyt zagrać na koncercie finałowym. W konkursie udział wzięło ok. 500 instrumentalistów z 23 krajów. Kacprowi akompaniowała Hanna Sosińska Kraski.  Młody artysta pochodzący ze Starego Sącza, obecnie uczy się w klasie fletu Agaty Igras na Uniwesyetecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Instrumentalistów oceniało międzynarodowe jury: Bernhard Krabatsch, Flecista z Mozarteum w Salzburgu, Cristina Monticoli, Oboistka solistka MSO- Malmo Symfoniorkester, Irena Kavcic, solistka RTV Slovenia Symphony orchestra i Dale Underwood , profesor Frost School of Music.

W nagrodę najlepsza 10-tka może uczestniczyć w koncercie finałowym i warsztatach z najlepszymi muzykami. Otrzymują też stypendia.

Konkurs Svirel 2018 był dla mnie wyzwaniemmówi w rozmowie z naszymi dziennikarzami Kacper DąbrowskiJego nietypowa formuła, na której oprócz utworów solowych wykonywane są również partie orkiestrowe był świetną okazją do skonfrontowania swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Grając Sonatę na flet z fortepianem Francisa Poulenca, miałem możliwość zaprezentowania jednej z najbardziej znanych wizytówek muzyki fletowej XX wieku. Nie ukrywam że konkurs ten był dla mnie rodzajem przygotowania przed międzynarodowym konkursem Markneukirchen w Niemczech, który ma odbyć się początkiem maja tego roku i na który po preeliminacjach zakwalifikowało się 77 osób ze 146, z czego naszą polską reprezentację stanowi szóstka flecistów. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom które pomogły mi w osiągnięciu tego sukcesu: rodzinie, za nieustanne wsparcie, Pani profesor Agacie Igras, za zaangażowanie w moje nauczanie i poszerzenie moich umiejętności artystycznych, oraz Pani Hannie Sosińskiej Kraski, za poświęcony czas na próby i towarzyszenie mi w roli pianisty na konkursie.

Kacprowi GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów na międzynarodowych scenach!

 

 

Komentarze (3)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Marzec 19, 2018 o 9:07 am spoiler

  To po kim syn ma te zdolności …..chyba po Ojcu !!A tu w rodzinnym mieście Jego Ojcu odebrano orkiestrę ….. jaki wstyd !!!!!

  Odpowiedź
  • Marzec 19, 2018 o 2:31 pm Łowca spoilerów

   Wstyd to umieszczanie komentarza nie znając totalnie powodu i całej sytuacji a Kacprowi serdeczne gratulacje 🙂

   Odpowiedź
 • Marzec 19, 2018 o 2:46 pm spoiler

  A powód był i do tej chwili jest obecny , a sprawę znam bardzo dobrze i to nie ja powinien się wstydzić !!!

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a