Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kapliczka św. Jana Nepomucena zyska nowy blask? Jest duża szansa!

Opublikowano: Marzec 3, 2020 o 8:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jest duża szansa, aby Kapliczka św. Jana Nepomucena na tzw. Kamieńcu przy ul. Jana Pawła II w Starym Sączu została odnowiona. Obecnie kapliczka znajduje się na terenie prywatnym i nie może zostać odrestaurowana z pieniędzy publicznych. Radny Sławomir Szczepaniak podjął starania aby  została ona przekazana na rzecz gminy. Jest już zgoda właścicieli na jej nieodpłatne przekazanie. Teraz zgodę musi wyrazić Rada Miejska. 

Kapliczka znajduje się tuż za pierwszym domem po przekroczeniu Popradu i skierowaniu się w lewo do Starego Sącza. Wzniesiona w końcu XVIII w. Jest to niewielka późnobarokowa budowla murowana z półkolistą absydą. Fasada ujęta przez parę półkolumn wspierających wolutowy szczyt. We wnętrzu znajduje się późnobarokowa drewniana figura Jana Nepomucena.

-Konieczne jest wykonanie niezbędnych prac, których mieszkańcy nie są w stanie sfinansować -mówi Sławomir Szczepaniak –mowa o remoncie elewacji, zadaszenia i pomalowaniu całej kapliczki. 

Jeśli Rada Miejska zdecyduje, że kapliczka stanie się własnością Gminy, to będzie można przystąpić do uzyskania dofinansowania na jej remont.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a