Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kilińskiego i Krakowska będą jednokierunkowe

Opublikowano: Wrzesień 22, 2018 o 7:47 am   /   przez   /   komentarze (35)

Przed nami kolejna reorganizacja ruchu w Starym Sączu. Tym razem jednokierunkowa stanie się ulica Kilińskiego i Krakowska. Mieszkańców czekają kolejne konsultacje społeczne.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

W tej chwili trwają analizymówi burmistrz Jacek Lelekgdy będziemy przygotowani z takim kompletnym projektem to poddamy go konsultacjom społecznym. Są to ulice bardzo wąskie powodujące zakorkowanie. Są to miejsca bardzo niebezpieczne a poza tym, żeby wyminąć dwa samochody, inne zajeżdżają chodniki czy uszkadzają rynny. Jest tam nagromadzenie kilku problemów, które przemawiają za tym aby ten ruch przeorganizować. Punktem wyjścia były wnioski mieszkańców. My opracujemy kompletny projekt i przedstawimy je mieszkańcom i poddamy ogólnym konsultacjom. To jest kilka krótkich ulic. Ważne aby dobrze przemyśleć komunikację w tym rejonie. Trzeba się będzie nauczyć jeździć po nowemu, jednak będzie to dużo wygodniejsze i co ważne, bezpieczniejsze. 

Komentarze

Komentarze (35)

 • Wrzesień 22, 2018 o 8:02 am Anonim

  Przestańcie już mieszać !!!

 • Wrzesień 22, 2018 o 8:21 am Anonim

  Spacjaliści od ograniczeń. Nie przeności swoich przypadłości na wszystkich mieszkańców! Skńczcie już to mieszanie.

 • Wrzesień 22, 2018 o 9:32 am Anonim

  Mieszasz to Ty kolego. Cywilizacja powoduje, że już nie jeździ się furmankami. Aut przybywa a ludzie w drodze niemal domy mają. Nie da się zotawić wszedzie dwukierunkowego ruchu bo dojdzie do tragedii, twardogłowcu. Wtedy byś obwiniał włądze, że nic nie robiły.

 • Wrzesień 22, 2018 o 9:39 am zadowolony z reorganizacji

  I o to chodzi. Za to cenię Lelka. Nie tylko myśli o przyszłości, ale o codziennych problemach. Mnie jakiś id…. rozwalił słupek ogrodzeniowy bo cwok nie chciał zwolnić i w ostatnije chwili zorientował się, że ten na przeciwko jest większy. Więc odbił i zahaczył ogrodzenie. Gdyby tam szło dziecko to tragedia. Takie uliczki trzeba przeorganizować. Chodników nie zlikwidujemy więc zostaje ttylko jeden kierunkek. Jestem jednym z tych , który o to wnisokował. Dziękuje za zajęcie się sprawą.

 • Wrzesień 22, 2018 o 9:57 am Barbara

  Ależ ta ” władza” ma pomysły !

 • Wrzesień 22, 2018 o 10:19 am Anonim

  To pomieszkaj tam troche pajacu.

 • Wrzesień 22, 2018 o 12:49 pm Mieszkaniec

  Braterstwa ludów powinna być jak najszybciej jednokierunkowa drogą również. Tam parkują sobie mieszkańcy na ulicy jak chcą bo się nie chce wyjechać na posesję a znaki im na takie parkowanie pozwalają!!

 • Wrzesień 22, 2018 o 2:09 pm Anonim

  wszystko OK, tylko jak to się ma do ochrony srodowiska lub tzw smogu?. Np taki przykład żeby od przeczkola na Staszica wjerchać do rynku , trzeba 4 razy więcej przejechac, chociaż Kr Jadwigi prawie nikt nie jeżdzi

 • Wrzesień 22, 2018 o 2:50 pm internauta

  Oby więcej takich pomysłów byle w dobrym kierunku a nie jak na Daszyńskiego gdzie zrobiono jednokierunkową która zamiast odkorkować rynek jeszcze bardziej go zakorkowała. Wcześniej można było jechać przez rynek albo przez Daszyńskiego a teraz cały ruch wrzucono w rynek i czasem ciężko z niego wyjechać

 • Wrzesień 22, 2018 o 4:49 pm Kierowca

  Jak zrobili jednokierunkową na Daszyńskiego,to się robi korek w rynku.W godzinach szczytu trzeba stac bardzo długo. Aby wybrnąc z tej sytuacji to albo światła w rynku albo zmienic kierunek na Daszyńskiego!

 • Wrzesień 22, 2018 o 5:06 pm Ate

  Od „przeczkola” …normalnie padłem !!!

 • Wrzesień 22, 2018 o 5:10 pm Ate

  Kiedy zostanie zlikwidowany parking, który urządzili sobie na jednym pasie ruchu mieszkańcy ul. Braterstwa Ludów ???

 • Wrzesień 22, 2018 o 8:46 pm Anonim

  Przedszkola , czyli coś co jest przed szkołą

 • Wrzesień 22, 2018 o 10:10 pm poczek

  mieszasz to ty ale ludziom w glowie!

 • Wrzesień 22, 2018 o 10:50 pm Mieszkaniec

  A w ryku wystarczy zrobić lewo skręt i rozładuje korki

 • Wrzesień 22, 2018 o 11:08 pm Obywatel

  I po co? I żeby utrudniać ruch i powodować zmieszanie. Wlepic kilka razy mandaty samochodom parkujacym na Krakowskiej i po sprawie zwezenie jest do przeżycia.

 • Wrzesień 22, 2018 o 11:31 pm Anonim

  Organizacja ruchu w naszym mieście to jeden wiele bajzel. Punktowe zmiane powodują coraz większe problemy. Ale jak nie robią tego profesjonaliści to efekty są takie jak teraz.

 • Wrzesień 22, 2018 o 11:31 pm Anonim

  Organizacja ruchu w naszym mieście to jeden wiele bajzel. Punktowe zmiane powodują coraz większe problemy. Ale jak nie robią tego profesjonaliści to efekty są takie jak teraz.

 • Wrzesień 23, 2018 o 7:30 am Anonim

  E To jakiś rams wie jak się’ruch zmienia znawca’tematu

 • Wrzesień 23, 2018 o 10:46 am mm

  Proszę podać nazwisko człowieka odpowiedzialnego w urzędzie za organizację ruchu w mieście. To funkcja publiczna, więc RODO na to pozwala.

 • Wrzesień 23, 2018 o 11:14 am Kierowca

  Ale jak zmienią kierunek Daszyńskiego – bank , to korek będzie od Nowego Sącza . Zresztą auta zapierdzielają tam pod prąd na chama !!!!

 • Wrzesień 23, 2018 o 1:23 pm Anonim

  Padnij , powstań

 • Wrzesień 23, 2018 o 4:12 pm Anonim

  Nie umiesz sobie na stronie urzędu zobaczyć kto kieruje jakim referatem?

 • Wrzesień 23, 2018 o 7:50 pm mm

  Jak nie masz nic do powiedzenia, to zamilcz i nie generuj głupich komentarzy. Zamiast się wymądrzać jak to biegle potrafisz Szerloku odnaleźć listę kierowników referatów, oświeć wszystkich , który referat odpowiada za drogi? Jak nie rozumiesz pytania to siedź cicho.

 • Wrzesień 23, 2018 o 8:45 pm Anonim

  Obawiam się, że to Ty jesteś po prostu mało rozgarnięty/a. Jaki problem zaglądnąć do regulaminu urzędu, który też jest na tej samej stronie i wyczytać sobie? Chcesz wiedzy? Zadaj sobie trud , a nie obrażaj tych co Cie naprowadzają na dobry kierunek.

 • Wrzesień 23, 2018 o 9:36 pm tor

  Agresywna reakcja MM wskazuje , że to elektorat pewnego wiadomego radnego.

 • Wrzesień 24, 2018 o 9:53 am mieszkaniec_gminy

  Proponuję na rogatkach miasta wstawić szlabany i zamknąć dla ruchu wszystkie ulicę w Starym Sączu, nie będzie problemu z samochodami parkowaniem, prawdopodobnie też cały handel i usługi przeniosą się do sąsiednich miejscowości z korzyścią dla nich. A w Starym Sączu będzie spokojniej.

 • Wrzesień 24, 2018 o 12:14 pm PiS

  Fachowcy.

 • Wrzesień 24, 2018 o 12:15 pm mm

  Czyli tak jak zawsze.. Mądrali nie brakuje ale żeby podać jedno konkretne nazwisko to nie ma komu. Obawiam się że ten sprytek co tak dokładnie zna zawartość stron urzędu najpewniej w nim pracuje, więc niech ułatwi trochę sprawę i poda nazwisko.

 • Wrzesień 24, 2018 o 8:28 pm mieszkaniec

  Co za idiotyczny pomysł!
  Jest to droga osiedlowa, nie ma żadnego znaczenia komunikacyjnego. Jeszcze nie tak dawno dzieciaki zimą zjeżdżały na sankach ulicą Kilińskiego. Jedna osoba stała na Krakowskiej i patrzyła czy nic nie jedzie. Ruch się zrobił jak 11 listopada została jednokierunkową. Zastanówcie się dokąd prowadzi Krakowska? Jeżdżą nią tylko mieszkańcy i ci którzy chcą minąć Rynek. Poza tym od 11 listopada trudno się wbić w Batorego więc jadą Krakowską.
  A pseudo speców od bezpieczeństwa pytam się: Kiedy zdarzył się jakikolwiek wypadek na Krakowskiej? Ja takiego nie pamiętam. A to dlatego że każdy się tam pilnuje, bo wie z przeciwka może coś jechać. Jak zrobicie jeden kierunek auta będą śmigać jak na 11 listopada, że strach będzie wyjść z domu. A przeciwnicy parkowania na ulicy niech zobaczą ile domów na tych ulicach ma wjazd. Ci ludzie maja parkować pod kinem, żeby rajdowcy mogli spokojnie pędzić Krakowską? I jeszcze jedno pytanie: Ktoś kiedyś widział korek na Krakowskiej?
  Jedyny sensowny pomysł to postawić koło Pani Czachurowej znak „strefa zamieszkania” i jak wszyscy zwolnią 20 będzie bezpiecznie i dla mieszkańców i dla kierowców.

 • Wrzesień 25, 2018 o 7:37 am Anonim

  Masz sporo racji. Jeden kierunek spowoduje tylko większą liczbę sytuacji niebezpiecznych- nikt nie będzie już uważał na jadących z przeciwka. Nie pisz tylko, że zaparkowane samochody to prewencyjny sposób na bezpieczeństwo, bo brak wjazdu w niczym nie usprawiedliwia notorycznego trzymania auta na ulicy. Jak ktoś gdzieś napisał wcześniej- drogi są utrzymywane z podatków wszystkich mieszkańców i mają służyć wszystkim. Jak na podwórku postawię garaż to muszę płacić za niego nie mały podatek, a niektórzy chcą mieć miejsce parkingowe za darmo? Ok, ale trzeba wprowadzić płatny parking na ulicach i niech mieszkańcy zapłacą miesięcznie 100-200zł, to zobaczysz jak szybko te auta gdzieś jednak znajdą swoje miejsce. Sztandarowym przykładem lenistwa i ignorancji jest Braterstwa Ludów.

 • Wrzesień 25, 2018 o 10:16 am As

  Brawo ! samo sedno sprawy

 • Wrzesień 25, 2018 o 11:26 am ot

  sedno sprawy? hmm.. trochę racji na początku jest, ale potem porównanie garażu do parkowania na ulicy? coś się ktoś mocno zapędził…

 • Wrzesień 25, 2018 o 5:34 pm Mieszkaniec

  Ci, którzy stawiają auto pod domem też płacą podatki i maja prawo postawić sobie auto na ulicy skoro nie ma zakazu. A na chwilę obecną nie ma powodu żeby taki zakaz stawiać. Jak już pisałem korków tam nie ma.
  Przypominam że teren osiedla 1000-lecia też jest gminny. Mieszkańcy osiedla też mają płacić za parkowanie pod blokiem?

 • Wrzesień 25, 2018 o 8:52 pm ccc

  Odnośnie opłat; W większości miast tak jest, że parkowanie w centrum jest płatne, ale mieszkańcy płacą symboliczną kwotę.
  Przykładowo w Nowym Sączu karta „M” kosztuje 10 zł rocznie. Pozostali muszą bulić po 2 złote za godzinę, Jak nie wykupisz bloczka, płacisz 50 zł kary (straż parkingowa chodzi cały czas). Praktycznie na każdej bocznej ulicy na jednym pasie są miejsca do parkowania. Parkingowi nie dają mandatów za parkowanie w miejscach niedozwolonych, dlatego często widzi się że samochody zaparkowane na zakazie po przeciwnej stronie drogi, tak że ciężko przejechać, podczas gdy wyznaczony parking jest pusty.
  Ci na parkingu to w dużej części mieszkańcy, albo ci co sobie załatwili kartę dla inwalidy, ci na zakazie to często właściciele pięknych garaży za miastem.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a