Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kładka nad ulicą Jana Pawła II połączy Park&Ride z centrum miasta

Opublikowano: Lipiec 16, 2019 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zakończono prace projektowe kładki pieszej nad ulicą Jana Pawła II w Starym Sączu. –Staramy się o pozwolenie na budowę –mówi burmistrz Jacek Lelek. Kładka ma połączyć budowany dworzec autobusowy i parking pod Ogrodami z centrum miasta.

-Projekt kładki, który został uzgodniony z konserwatorem zabytków ma jak najmniej ingerować w otoczeniedodaje burmistrz Jacek Lelekmetalowa konstrukcja w kolorze brązowym ma sugerować pnie drzew. Kładka ma być zanurzona w zieleni i będzie miała 2 warianty zejścia.  Z kładki będziemy mogli zejść schodami i kontynuować spacer ulicą Jana Pawła II do rynku. Będziemy mogli także kontynuować spacer ścieżką do muru klasztornego wzdłuż działki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. 

– Parking Park&Ride powstaje pod skarpą przy ul. Pod Ogrodami – przypomina Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza – Przede wszystkim powstanie dworzec autobusowy, w którym będzie można poczekać na autobus. Będzie zajezdnia autobusów MPK, będzie parking na sto trzydzieści samochodów i cztery autobusy, będzie można wyjść bezpiecznie z tego miejsca do miasta. Mieszkańcy będą mogli zostawić samochód, przesiąść się do autobusu i dojechać nim np. do pracy w Nowym Sączu.

Władze Starego Sącza liczą, że parking odciąży też zabytkowe centrum miasta.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a