Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Klamka zapadła. Od 1 kwietnia zapłacimy 100% więcej za wywóz śmieci

Opublikowano: Luty 3, 2020 o 5:14 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Radni Starego Sącza podjęli uchwałę w sprawie podwyżki cen za wywóz śmieci z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz.Obecnie mieszkańcy płacą 10 zł od osoby.Dzisiaj już wiemy, że będzie to 20 zł! Warto wspomnieć, że taka podwyżka czeka tych, którzy śmieci segregują. Z kolei osoby, które nie chcą segregować odpadów zapłacą ….70 zł miesięcznie. 

Radni uchwalili także zniżkę 2 zł miesięcznie od osoby, tylko dla tych mieszkańców, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku. Wtedy koszty wywozu odpadów za jednego mieszkańca wyniosą 18 zł miesięcznie. Warunkiem częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest złożenie nowej deklaracji zawierającej oświadczenie, że nieruchomość na której powstają odpady komunalny wyposażona jest w przydomowy kompostownik w którym zagospodarowane będą wszystkie bioodpady stanowiące odpady komunalne pochodzące z nieruchomości.

Za śmieci możemy płacić kwartalnie bądź miesięcznie. 

Czy można płacić za śmieci za miesiąc a nie kwartalnie?pytała radna Ewa Ziębadotyczy to zwłaszcza osób starszych, dla których kwota kwartalna może być za duża.

-Oczywiście, jest taka możliwość. Można to robić miesięcznie -dodał przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stawiarski.

Czy Karta Dużej Rodziny będzie obowiązywać? Czy będą ulgi dla dużych rodzin, osób niepełnosprawnych i osób starszych?

-Te ulgi będą wprowadzone do końca marca –mówił wiceburmistrz Kazimierz Gizickina najbliższych komisjach będziemy omawiać formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych czy dużych rodzin. Dzisiaj zajmujemy się kwestą podniesienia opłaty, bo z tym wiążą się nowe deklaracje, które mieszkańcy będą musieli składać. 

Głosowanie radnych:

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a