Bez komentarza, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kolejne restauracje ZNIKAJĄ z mapy Starego Sącza

Opublikowano: 18 września, 2022 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Po okresie obostrzeń pandemicznych i przy rosnących cenach energii oraz artykułów spożywczych, zamykają się kolejne punkty gastronomiczne. Restauracja „Staromiejska” a także „Nasza Chata” w Starym Sączu kończą swoją działalność z dniem 30 września 2022 roku. Niedawno zamknęła się także „Jadłodajnia na Pięterku” oraz kawiarnia Frida w nowym budynku CKiS w Starym Sączu.

Rozmawialiśmy z właścicielami restauracji. Wszyscy mówią jedno. Teraz, gdy szaleje inflacja, ceny prądu, gazu i żywności rosną coraz bardziej i coraz szybciej, właścicieli nie stać już na dalsze utrzymywanie restauracji. Do tego wszystkiego dochodzą problemy pracownicze. Brakuje rąk do pracy -dodaje właściciel Chaty. Restauracje i przedsiębiorcy odczuwają to niezwykle mocno, ponieważ nie mogą korzystać z żadnych ulg.

Restauracja Staromiejska istniała na mapie Starego Sącza od dawna, tylko kilkakrotnie zmieniała właściciela. Nowe otwarcie nastąpiło 7 lutego tego roku. (zobacz) .

Nasza Chata to także, stały punkt na gastronomicznej mapie Starego Sącza. Obecny właściciel przekonuje, że dania, które cieszyły się taką popularnością znajdziemy w pobliskiej restauracji Marysieńka i to właśnie tam zaprasza wszystkich byłych, obecnych i nowych smakoszy.

Dwa miesiące temu zamknięto Jadłodajnie „Na Pięterku” a z dniem 30 sierpnia kawiarenkę „Frida” w nowym budynku CKiS w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"