Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kompleks narciarski „Siedem Dolin” szansą dla Sądecczyzny

Opublikowano: 29 grudnia, 2016 o 5:57 am   /   przez   /   komentarze (24)

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk, sądeccy parlamentarzyści oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak i pozostali członkowie Zarządu Powiatu dyskutowali o konieczności przyspieszenia realizacji projektu budowy kompleksu narciarskiego „Siedem Dolin”.

O koncepcji połączenia istniejących już wyciągów narciarskich pomiędzy Muszyną, Krynicą i Piwniczną mówi się od kilkunastu lat. Realizację projektu utrudniają jednak przepisy związane z obszarem Natura 2000. Tymczasem pomimo identycznych obostrzeń świetnie rozwijają się ośrodki narciarskie np. we francuskich Wogezach. Badania dowodzą, że gdyby udało się uruchomić kompleks narciarski „Siedem Dolin”, na Sądecczyźnie powstałyby setki miejsc pracy. Rozwinąłby się bowiem przemysł okołoturystyczny, towarzyszący narciarstwu.

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym uczestnicy debaty byli zgodni co do kwalifikacji inwestycji „Siedem Dolin” jako przedsięwzięcia o nadrzędnym interesie publicznym. Uznali, że ma ona niepodważalny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, a także aktywizację sportowo-rekreacyjną mieszkańców i turystów. Podkreślili, że przedsięwzięcie to zrealizuje założenia dokumentów strategicznych dla rozwoju województwa małopolskiego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze

Komentarze (24)

 • 29 grudnia, 2016 o 8:31 am Narciarz Alpejski

  Polska to chory kraj. Właściciel terenu musi udowadniać, że na swoim terenie wolno mu wybudować ośrodek narciarski dlatego bo będą miejsca pracy…..Panu Florkowi wolno wybudować ośrodek narciarski bo to jego prywatny teren a nie jakiegoś urzędniczyny ! Łapy won od własności prywatnej ! Natura 2000 ? Całe Alpy, Dolomity, Tyrol zcięty jest wyciągami narciarskimi i nikomu to nie przeszkadza gdyż służy ludzim. W PiSoPOlszewii jakaś żabka czy ważka ma więcej praw niż człowiek. Dość lekceważenia ludzi ! I na koniec pytanie co tam robi Kogut ? Przecież on nawet nie wie jak wyglądają narty 🙂

 • 29 grudnia, 2016 o 11:11 am narciarz również

  Bogactwem Sądecczyzny jest przyroda, wody, lasy oraz cały ekosystem. Gdybyśmy tego nie mieli – mieli byśmy familoki jak na Śląsku. Ludzie przyjeżdżają tutaj w poszukiwaniu czegoś innego niż „Polski Kebab” na górze Kicarz czy ToyToy na Eliaszówce. Niszczenie tego piękna pod budowe kolejnych „pseudo stacji narciarskich” to zwykły partykularny interes kilku Panów którzy w prosty sposób chcą podporządkować sobie niewolniczą pracę mieszkańców Sądecczyzny. Za kolejne 1500 zł plus dwie łamane UZetki. Argument że w Alpach jest ogromna infrastruktura, jest żadnym argumentem. W jednej alpejskiej dolinie zmieści się cały Beskid Sądecki. Owszem – jestem za budową małej infrastruktury do uprawiania narciarstwa klasycznego np. biegowego. Ale niszczenie całego ekosystemu pod budowę tras narciarskich to zwykła paranoja…

 • 29 grudnia, 2016 o 11:55 am Ski Instruktor

  Volksdojcz jesteś a nie narciarz. Dzięki takim ekoterrorystom jak ty tacy jak ja wydają kupę kasy za granicą, gdyż tam człowiek jest najważniejszy a nie żabka, ważka, kozica czy inne bydlęta. Wszyscy w europie z nas się śmieją. Pojedź do Włoch i zobaczysz jak psioczą ludzie że muszą taki szmat drogi pokonywać bo w PiSoPOlszewii rządzą socjaliści z krzyżami w zębach wraz z ekoterrorystami

 • 29 grudnia, 2016 o 12:11 pm Narciarz patriota

  Pełna zgoda moje dudki też lądują w Austrii, Włoszech, Francji a powinny w Polsce

 • 29 grudnia, 2016 o 12:39 pm Anonim

  Gdyby nie ta Natura 2000 to byśmy mieli ten region zabetonowany wzdłuż i wszerz. Masz pojęcie ile planowano elektrowni wodnych na Dunajcu? A Europa że się śmieje.. no sorry, rasistami też Nas nazywają bo nie chcemy „uchodźców”, ale kto miał rację?

 • 29 grudnia, 2016 o 2:03 pm Piotrek Stary Sącz

  Taaa mamy naturę 2000 i zero inwestycji, a potem na portalach jęczycie że w Polsce nie ma pracy i mało płacą, śmieszni jesteście. Żyjemy w czasach pogardy dla człowieka, ptaszki, rybki, i ekosystem jest więcej warty niż człowiek i jego potrzeby – dokładnie jak pisali poprzednicy

 • 29 grudnia, 2016 o 2:33 pm Radykał

  Łapy precz od Polskiej gospodarki ! Jest inwestor nie z pierwszej łapanki na swoim terenie niech robi stację narciarską. Ekolodzy niech najpierw kupią sobie teren na własność a potem niech nim rządzą.

 • 29 grudnia, 2016 o 2:57 pm Anonim

  Praca jest, bezrobocie najniższe od lat, a jakoś pensje nie rosną.. Siedem Dolin szansą Sądecczyzny? Dopóki nie będzie ekspresówki do Sącza, a nawet dalej do granicy – żadne inne inwestycje nie mają racji bytu. Po za tym Florek wybuduje wyciągi, Wiśniowski hotele, i zarabiać to będą oni, a reszta dalej będzie klepać biedę..

 • 29 grudnia, 2016 o 3:49 pm NARCIARZ RÓWNIERZ

  Ludzie.
  Nie wiem jak Wy na tych nartach jeździcie że Alpy do Beskidu czy Tatr porównujecie 🙂 🙂 🙂 to jest inna bajka. NIGDY w Beskidach nie pojeździsz tak jak w Alpach czy w Kaukazie. To nie ta bajka. ha ha ha…. Na takim rujnowaniu naszego największego skarbu zarobią tylko nieliczni. I mało tego – uzależnią wszystkich od tej inwestycji. Ja osobiście wolę polecieć do Gruzji dwa trzy razy w roku i wyszaleć się za mniejsze pieniądze w naprawdę PRAWDZIWYCH GÓRACH iż wydać dwa razy więcej na pseudo Alpinistyczne narciarstwo w Beskidzie czy Tatrach. P I E N I Ą D Z E na swoim terenie zarabiając na turystach -bo tacy tutaj do nie przyjeżdżają. Nie dlatego że mam beton na wysokości 1500 metrów. Tylko, wręcz przeciwnie – że go nie mam !!! Szanujmy dla nas i dla swoich dzieci to co jeszcze pozostało z Beskidu.

 • 29 grudnia, 2016 o 4:09 pm ratowni

  jak jesteś tak dobrym narciarzem to jedż na słowację która żyje z naszej ekooszołom bo mrówka ma większe prawa do życia niż moja rodzina za 1000 zł
  k

 • 29 grudnia, 2016 o 4:11 pm ratownik

  jak jesteś tak dobrym narciarzem to jedż na słowację która żyje z naszej ekooszołom bo mrówka ma większe prawa do życia niż moja rodzina za 1000 zł
  k

 • 29 grudnia, 2016 o 5:16 pm Normalny Sądeczak

  Najpierw kup sobie kilkaset hektarów a potem zarządzaj i dyktuj innym co mają robić. Pan Florek jest właścicielem terenu i to jego decyzja czy budować wyciągi czy nie. Co cię obchodzi co Gość robi na swojej działce ? Niedługo na wybudowanie budy dla psa potrzebne będzie namaszczenie urzędasa i zgoda ekologa.

 • 29 grudnia, 2016 o 5:18 pm Tak pytam

  Kto kazał ci zakładać rodzinę jak zarabiasz 1000 zł ?

 • 29 grudnia, 2016 o 5:44 pm antyrak

  Myślę że Panu Florkowi to się marzy aby być właścicielem Pasma Jaworzyny oraz Pasma Radziejowej. Na szczęście tak nie jest. Gdy tego lasu nie będzie to z pewnością z powodu Sądeckiego smogu nasze dzieci do czterdziestki nie dożyją.

 • 29 grudnia, 2016 o 5:48 pm Anonim

  A co to pan Florek nie wiedział co kupuje? Jakie jest prawo? Co wolno a co nie? Dobrze wiedział. I Ty też dobrze wiesz, że nie wszystko co Ci się ubzdura możesz sobie robić.. postawisz dom na działce rolnej? Wytniesz „dorosłą” sosnę bez pozwolenia? Prawo jest jakie jest, ale obowiązuje wszystkich, ale jak widać nie którzy myślą że są ponad..

 • 29 grudnia, 2016 o 7:17 pm Myślę więc jestem

  Widzę że zamiast mózgu masz eurokołchoźną papkę. Wyobraź sobie że w normalnym kraju to właściciel sosny decyduje czy można ją wyciąć czy nie. Namaszczenie urzędasa do niczego jest nie potrzebne. Prawo obowiązuje wszystkich jednak najpierw musi być zrozumiałe i jednoznaczne. Dlaczego na własnej działce nie mógłbym postawić domu choćby działka była rolna? Twój wpis jest dowodem na to że ludźmi można w dowolny sposób sterować. Jakim prawem urzędas decyduje czy działka którą kupuję będzie rolna budowlana czy przemysłowa. O tym powinien zadecydować właściciel w uzgodnieniu z sąsiadami a nie z urzędasami.

 • 29 grudnia, 2016 o 8:42 pm ot i NOWE myslenie dobrej zmiany

  no to ja na SWOJEJ dzialce wybuduje … elektrownie atomowa, kurniki i chlewnie

  moja wlasnosc jest swietoscia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

 • 29 grudnia, 2016 o 11:19 pm w_zgodzie_z_natura

  Ale mi to miejsca pracy, tylko NA SEZON. A latem będziecie mieć pretensje że po co to bylo. Kupa śmiechu. Jeśli chcesz to jedz nawet w Himalaje A to co polskie, nasze, pierwotne zostawcie w spokoju. Nie potraficie docenić tego co macie. byłeś kiedyś za granicą np w Niemczech czy Austrii w lesie ? Zero śmieci, zero dewastacji natury przez człowieka. A zobacz u nas. Więc nie porównuj innych krajów do nas. Z resztą teraz pomysl czy byłbyś zadowolony gdyby ktos wkroczyl na twoją działkę, zniszczył ja, zniszczył dom na który pracowałeś lub w którym się wychowales bez prawa jakiego kolwiek protestu z Twojej strony. Co byś zrobił ??

 • 30 grudnia, 2016 o 4:37 pm z pis

  a co z biedą ?

 • 30 grudnia, 2016 o 8:26 pm STEFAN FAN

  natura 2000 to kit wielki i bąbelki!!!!!!! W obszarze POPRADZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO w okolicy byłego śmietniska przy obwodnicy wybudowano zakład produkujący asfalt najgorszy syf jaki może nas truć!!!! kto wydał zgodę ? Naturo gdzie jesteś? Panie Florek życzę sukcesów tylko z PISEM będzie ciężko prezes nie jeżdzi na nartach !

 • 30 grudnia, 2016 o 11:44 pm Bryjowiak

  Panowie to wy dopiero teraz działacie!!!!
  No bardzo wcześnie!!! ”
  Gratuluję refleksu!!!!
  Zresztą patrząc kto tam siedzi to nie ma się czemu dziwić…..

 • 31 grudnia, 2016 o 11:59 am ranyboskie

  Pieniądze które Florek stara się wydusić od rządu powinny iść na wsparcie dla małych rodzinnych biznesów a nie na całkowite niszczenie tego co mamy najlepsze na Sądecczyźnie. Przecież wszystkie te lasy które nam tutaj jeszcze pozostały to największy skarb jaki istnieje. Zniszczyć przyrodę i kulturę jest stosunkowo łatwo, tak samo jak łatwo jest dodać jeszcze parę ton zanieczyszczeń do naszego powietrza. Jeszcze łatwiej jest wybudować nowe centrum onkologii dla leczenia nieuleczalnego raka – bo odbudować to co bezpowrotnie stracone – raczej niemożliwe… Pomysł bardzo nieodpowiedzialny….

 • 5 stycznia, 2017 o 5:08 pm Anonim

  Przepraszam że zapytam; Kto to jest ten FLOREK jakiś potomek hrabiego, wybitny sekretarz KC ..bo nie znam ,i kto mu sprzedał kilkaset hektarów ziemi ,i dlaczego chce zniszczyć Sądeczyznę .Proszę o informację. Panie ”narciarzu alpejski” Polska to piękny kraj…..chory to jesteś ty i to nieuleczalnie ,a to może ty jesteś tym florkiem ze zlasowanym mózgiem ! Tylko chory człowiek może porównywać ALPY,DOLOMITY ,TYROL do naszej małej ziemi sądeckiej ! A jak zabraknie tej żabki ,ważki to i ciebie też nie będzie …….No i czyje to twoje będzie ……..NATURY ha ! ha!!!!!!! Zastanów się zanim cokolwiek napiszesz …….”. istoto rozumna!!!” ???

 • 15 czerwca, 2017 o 9:41 am europejczyk

  pseudo ekolog i tyle

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a