Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Koncert Wdzięczności dla Przyjaciół „Gniazda”

Opublikowano: Listopad 15, 2015 o 9:33 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Dzisiaj (15 listopada) w starosądeckim Sokole odbył się coroczny Koncert Wdzięczności Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”. Medalem „Przyjaciel Gniazda” został uhonorowany Henryk Koział -były komendant miejski Policji w Nowym Sączu.

Po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, zaprosiło wszystkich darczyńców na wielki koncert wdzięczności, dziękując tym samym za każdy dar serca ofiarowany ich Podopiecznym.

 Kolejny raz udowodniliście Państwo swoją wielkość, dzieląc się z naszymi podopiecznymi tym, co posiadacie. Ofiarując nam 1% swojego podatku sprawiliście, że ze spokojem spoglądamy w przyszłość. Dzisiaj uśmiech naszych Podopiecznych jest motorem napędzającym nas do działania. Dzięki wsparciu jakie nam co roku udzielacie z optymizmem patrzymy w przyszłość naszego Stowarzyszenia. Równie chętnie oglądamy się za siebie na drogę którą przebyliśmy w ciągu tych minionych 10 lat. Często była to droga wyboista i kręta, ale nade wszystko usłana Państwa dobrocią, wdzięcznością i obecnością za którą w dniu dzisiejszym gorąco dziękujemy – powiedziała w imieniu Stowarzyszenia „Gniazdo” Anna Górz.

Koncerty „Gniazda” na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Starego Sącza. Na scenie starosądeckiego „Sokoła” wystąpili podopieczni „Gniazda”: Michał „Cola” Wcisło i członkowie Integracyjnego Teatrzyku Muzycznego. Prawdziwym hitem okazał się występ kabaretu „Gumowe Ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, który przygotowali Wojciech Lasek i terapeutka Aleksanda Skoczeń. Publiczność zaczarował fenomenalny występ starosądeckiego zespołu „EBONY SOUL” w składzie: Aleksandra Kłodnicka (wokal), Marcin Essen (gitara basowa) i Maciej Hejmej (gitara)

W trakcie koncertu uhonorowano osobę, która swoim wielkim zaangażowaniem przyczyniła się do rozwoju Stowarzyszenia i promocji integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Medal „Przyjaciel Gniazda” powędrował w ręce inspektora Henryka Koziała, byłego Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Medal, opatrzony cytatem „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (Jan Paweł II) wręczyła Zofia Wcisło, prezes Stowarzyszenia, Wojciech Lasek i Anna Górz.

Na zakończenie koncertu, na scenę wjechał wielki tort ufundowany przez firmę cukierniczą Klag z restauracji Zacisze. Od tego momentu oficjalnie możemy powiedzieć, że rok 2016 będzie rokiem Stowarzyszenia „GNIAZDO”, bowiem właśnie w 2016 roku przypada Jego 10-lecie istnienia.

W imieniu Redakcji życzymy naszym Przyjaciołom z „Gniazda” zdrowia, wytrwałości i uśmiechów a dla Wszystkich Rodzin siły, cierpliwości i spokoju. Aby każdy Wasz dzień był krokiem milowym w dążeniu do normalności. A mając wokół siebie tylu Przyjaciół, wiemy że jest to możliwe.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” w Starym Sączu jest pozarządową organizacją pożytku publicznego. Za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT można przekazać na jego działalność statutową 1% podatku od osób fizycznych (KRS: 0000254637; nr konta: 33 8816 0001 2001 0002 6619 0001).

Starosądeckie.info patronem medialnym Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • Listopad 16, 2015 o 7:35 am Anonim

  Przepiekna impreza.Prowadzacy pierwsza klasa.Niczym na swiatowej Gali.Brawo

 • Listopad 16, 2015 o 7:37 am jola

  Gratulacje Gniazdo! Kocham Was

 • Listopad 16, 2015 o 4:01 pm Anonim

  Przepiękna uroczystosc. Wspaniale. Uwielbiamy WAS!

 • Listopad 16, 2015 o 4:02 pm julia

  Organizacja pierwsza klasa a GUMOWE UCHO rewelacja. Pan Lasek – jak zwykle mistrz! Pani Anna przepiękna!

 • Listopad 16, 2015 o 9:02 pm Pigsi un

  Nie wiem jak to robicie, ale wczoraj łzy mi się lały na przemian ze śmiechu i wzruszenia. Uwielbiam Gumowe Ucho, ogromny szacunek dla Wszystkim którym się po prostu chce!!!!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a