Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Koncertowo z Gniazdem

Opublikowano: 17 kwietnia, 2024 o 7:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 15 kwietnia w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu dzięki gościnności Pani Dyrektor – Moniki Jackowicz-Nowak odbył się koncert Pana Grzegorza Uniwersała, który jest urodzonym w Krakowie śpiewakiem operowym oraz aktorem.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Gniazdo” w Starym Sączu. Wydarzenie odbyło się dzięki hojności Zarządu Stowarzyszenia ,,Gniazdo”, który zafundował nam to wspaniałe widowisko. Wśród zaproszonych gości byli: p. Katarzyna Woszczek-Janczura – pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych z ramienia Burmistrza, członkowie Stowarzyszenia „Miasto Świętej Kingi” oraz Stowarzyszenia „GNIAZDO”.

Pan Grzegorz przeniósł nas do beztroskich, młodzieńczych lat. Przywołał wspomnienia, od których zapewne nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Bo któż z nas nie pamięta wiecznie żywych utworów takich jak: „Zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Bella Ciao”. Kompozycje posiadały miłą i łagodną oprawę muzyczną. Każdy z osobna był odpowiednio zapowiadany jak również puentowany.

Między utworami Pan Grzegorz opowiadał nam różne anegdoty zarówno ze swoich czasów studenckich jak i z obecnych zabawnych sytuacji z życia. Artysta zaczarował widzów magią i specyfiką tamtych lat, światem przepełnionym miłością i radością.

Po wydarzeniu artystycznym uroczyście wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom zajęć za samodzielny dojazd oraz wysoką frekwencję w 2023 roku, przyznane przez Zespół Wspierająco-Aktywizujący ŚDS.

W ramach ciepłego posiłku zjedliśmy pizzę i wypiliśmy herbatę, na deser częstowaliśmy się słodkościami podarowanymi przez Pana Grzegorza Klaga – właściciela firmy „Klag ” z Gołkowic. Dziękujemy bardzo.

W tak miłej atmosferze upłynął nam poniedziałkowy dzień.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"