Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kontrapas na Mickiewicza już w kwietniu

Opublikowano: 24 marca, 2016 o 8:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mimo kilku technicznych uwag kontrapas na ulicy Mickiewicza powstanie. Mieszkańcy mieli czas do 18 marca by złożyć uwagi do projektu.

Jak powiedział wiceburmistrz Kazimierz Gizicki do urzędu wpłynęły uwagi mieszkańców, jednak miały one charakter czysto techniczny jak np dojazd do posesji czyli linia przerywana w miejsce ciągłej. Po uwzględnieniu wszystkich sugestii już w kwietniu rowerzyści będą mogli jeździć „w obu kierunkach”.

Kontrapas rowerowy to wydzielony z jezdni pas (za pomocą namalowanej linii), przeznaczony wyłącznie dla ruchu rowerzystów w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Kontrapasy rowerowe z założenia wyznacza się jedynie na jedniach jednokierunkowych. Droga jednokierunkowa z kontrapasem rowerowym powinna być oznakowana z jednej strony znakiem D-3 (droga jednokierunkowa) oraz tabliczką T-22 (nie dotyczy rowerów jednośladowych), z drugiej strony znakiem B-2 (zakaz wjazdu oraz tabliczką T-22 (nie dotyczy rowerów jednośladowych)

Kontrapas powstanie po prawej stronie jadąc od ulicy Staszica. A gdzie zaparkują mieszkańcy (bo to będzie nieuniknione !) Jak się okazuje, po drugiej stronie ulicy (patrz. fot. 1). Chciałoby się rzecz wilk syty i owca cała ?!

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"