Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Koronawirus w Nowym Sączu? Przyjęcia na SOR wstrzymane. Mężczyznę przywiozła karetka pogotowia

Opublikowano: Luty 14, 2020 o 1:46 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Do nowosądeckiego szpitala przyjęto pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyznę przywiozła na SOR karetka pogotowia. W tym momencie jest badany przez lekarzy, a przyjęcia na SOR zostały wstrzymane z powodu konieczności dezynfekcji pomieszczeń.

Szpital natychmiast wdrożył określone procedury. Mężczyzna został odizolowany od reszty pacjentów, a personel otrzymał ubrania ochronne. Mężczyzna nie miał kontaktu z innymi pacjentami, ale przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. W związku z tym szpital wstrzymał przyjęcia na SORze z powodu konieczności dezynfekcji pomieszczeń.

Pacjent (mieszkaniec Nowego Sącza) jest pracownikiem krakowskiego lotniska.

Pacjent ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności. Mężczyzna nie ma kontaktu z innymi pacjentami, przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. Dlatego też wstrzymaliśmy na razie przyjęcia na SOR – wyjaśnia Agnieszka Zelek, rzecznik Sądeckiego Szpitala.

Jak udało nam się dowiedzieć, pacjent zostanie przewieziony do krakowskiego szpitala im. Jana Pawła II. Póki co nie wiadomo czy podejrzenia się potwierdzą.

Niepokojące doniesienia także z Podkarpacia. Podejrzenie koronawirusa w Dębicy. W tamtejszym szpitalu powiatowym trwają badania Azjaty, który niedawno wrócił z Chin! Zamknięto szpitalny oddział zakaźny.

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a