Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Krzysztof Szewczyk nowym dyrektorem PMDK w Starym Sączu

Opublikowano: 15 lipca, 2015 o 10:11 pm   /   przez   /   komentarze (3)

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu powitał dzisiaj nowego Dyrektora. Został nim Krzysztof Szewczyk, menedżer zespołu Góralsi i nauczyciel w PMDK. Od ponad 8 lat uczy gry na instrumentach klawiszowych i dętych drewnianych. 

Krzysztof Szewczyk zastąpił na stanowisku Józefa Puściznę, który już we wrześniu miał odejść na zasłużoną emeryturę. Niestety wypadek, któremu uległ były dyrektor spowodował, że „wybory dyrekcji” trzeba było przyspieszyć. Józef Puścizna kierował placówką przez 29 lat i dzięki ogromnemu zaangażowaniu Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury stał się prawdziwą kuźnią talentów.

Gdzie jak nie w PMDK młodzież tak wielostronnie mogłaby rozwijać swoje zainteresowania z zakresu muzyki, tańca albo przedmiotów plastycznych? Kto w przyszłości pragnąłby studiować na Akademii Sztuk Pięknych, kto chciałby zostać aktorem, piosenkarzem lub nauczyć się popisowo tańczyć, ten powinien rozpocząć swoją edukację od Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu! Tutaj własnie działa „kuźnia talentów”.

W placówce uczy się około 550 dzieci z różnych rejonów i w różnym wieku. Na zajęcia ( a wierzcie mi, jest ich sporo!) uczęszczają 7,8  latkowie a także młodzież w wieku 15, 19 czy 20 lat. Dojeżdżają między innymi z Tymbarku, Podegrodzia, Gołkowic, Moszczenicy, Świdnika, Szczereża, Łazów Biegonickich, Żeleźnikowej, Przysietnicy, Łukowicy, Barcic, Łącka. Maszkowic, Czarnego Potoka, Zabrzeży i Rytra.

Młodzi uczą się gry na wielu instrumentach ( gitarze, keybordzie, perkusji, akordeonie, instrumentach dętych, skrzypcach, na Rogach Myśliwskich) oraz biorą udział w zajęciach tanecznych, wokalnych, plastycznych i dekoracyjnych. Co roku wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury biorą udział w festiwalach i konkursach, zajmując w nich wysokie lokaty. Te sukcesy są godne pozazdroszczenia!

O dokonaniach odchodzącego dyrektora Józefa Puścizny można by napisać wiele artykułów. Jest dla nas przykładem prawdziwego zaangażowania i poświęcenia się kulturze. Swój ogromny, niemal trzydziestoletni dorobek związany z PMDK pozostawia w dobrych rękach Krzysztofa Szewczyka. Wraz z nim życzymy dyrektorowi Puściźnie szybkiego powrotu do zdrowia, bo mamy nadzieję na jego uroczyste i godne pożegnanie – czytamy na stronie PMDK.

Józef Puścizna, współtwórca Fonoteki Powiatowej był organizatorem wielu konkursów i przeglądów. Od 1968 roku prowadzi chór parafialny i jest organistą w Barcicach. W ubiegłym roku został odznaczony srebrnym medalem „Dei Regno Servire” przyznanym przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, za zasługi dla diecezji – za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim i kulturalnym, a także za działalność charytatywną.

Życzymy panu Józefowi szybkiego powrotu do zdrowia. Składamy także podziękowania i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i trud włożony w wychowanie młodzieży oraz prawie 30-letnią pracę na rzecz Domu Kultury -miejsca w którym tysiące uzdolnionych młodych ludzi realizowało i nadal realizuje swoje pasje i kształtuje talenty!

Nowemu Dyrektorowi, życzymy wielu sukcesów w pełnieniu tak zaszczytnej funkcji i jednocześnie wytrwałości w realizacji zamierzonych celów.

 

fot główne. Krzysztof Szewczyk/ oficjalna strona Góralsi

 

Komentarze

Komentarze (3)

 • 15 lipca, 2015 o 10:19 pm Kabaret Gumowe Ucho

  Panie Krzyśku gratulujemy. Całe Gniazdo gratuluje.
  Jutro zaśpiewamy Pana piosenkę na wernisażu fotografii zespołu Starosądeczanie.

 • 15 lipca, 2015 o 10:51 pm starosądeczanka

  Gratulacje!!!

 • 20 lipca, 2015 o 8:34 am Obserwator

  Wspaniała wiadomość!
  Gratulacje

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"