Bez komentarza, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Lachy i Górale w hołdzie Janowi Pawłowi II. „To wołanie o pamięć”

Opublikowano: 15 kwietnia, 2023 o 7:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

14 kwietnia 2023 roku w Starym Sączu zespoły regionalne z całej ziemi sądeckiej spotkały się, aby wspólnie stanąć w obronie papieża. Ich członkowie w swoich strojach ludowych grali i śpiewali te same utwory, które 24 lata temu wybrzmiały na starosądeckich błoniach. Nie zabrakło też „Barki” i modlitwy w intencji papieża Polaka. Nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka i jego zastępcy Kazimierza Gizickiego w strojach regionalnych.

Głównym punktem uroczystości był „Apel w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II”, który odczytał wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek. – Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

Po apelu zebrani przemaszerowali do klasztoru, aby wziąć udział we Mszy św.

To wołanie o pamięć, które nie jest potrzebne Janowi Pawłowi II, ale nam- mówił burmistrz Jacek Lelekktoś chce pisać historie na nowo i mieszać w głowach młodemu pokoleniu. Musimy pamiętać ile zawdzięczamy Janowi Pawłowi II.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

Na starosądeckim Rynku pojawili się: Zespół Regionalny JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej, Zespół Regionalny DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza, Zespół Regionalny PRZYSZOWIANIE z Przyszowej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca PODEGRODZIE z Podegrodzia, Zespół Regionalny NISKOWIOKI z Niskowej, Zespół Regionalny BRZEŹNIOKI z Brzeznej, Zespół JANCZOWIOKI z Janczowej, Zespół Regionalny POGRANICZE, Zespół Pieśni i Tańca IWKOWIANIE z Iwkowej, Zespół Regionalny ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy, Zespół Regionalny DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju, Zespół Regionalny Nwojowiacy z Nawojowej, Zespół Regionalny Siennioki z Siennej oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"