Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Leśne Molo już na finiszu

Opublikowano: 24 maja, 2021 o 7:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

Leśne Molo już na finiszu. Nowa atrakcja na Miejskiej Górze w Starym Sączy od samego początku wzbudza spore zainteresowanie.

Leśne Molo wkroczyło w fazę kulminacyjnąmówi burmistrz Jacek Lelektrwają bardzo zaawansowane prace. Cała konstrukcja już stoi na miejscu. Montowane są elementy drewniane i metalowe. Również realizowane są elementy naziemnej ścieżki przyrodniczej, czyli siedem kul, tzw. „krople rosy”, w których będzie prezentowane życie płazów. Te kule będą prowadziły mieszkańców i turystów od wejścia do lasu aż do leśnego mola. Końcem sierpnia powinniśmy już spacerować tą atrakcją. Pojawiły się opóźnienia dostaw materiałów w związku z sytuacją covidovą.

Warta 6 milionów zł inwestycja będzie zaczynała się na szczycie Miejskiej Góry. Na dole wyposażona będzie w hamaki, mostki, na górze (18 metrów nad poziomem gruntu) będzie szklana podłoga z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz. Na tym odcinku zostanie przedstawiona cała historia Starego Sącza. Gmina Stary Sącz otrzymała na budowę ścieżki dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Programu Interreg Polska Słowacja w kwocie 4,2 mln złotych. Atrakcja będzie udostępniona za darmo.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a