Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Leśne Molo odwiedziło 55 tysięcy osób

Opublikowano: 20 lutego, 2022 o 1:34 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Leśne Molo w Starym Sączu odwiedziło 55 tysięcy osób. Tak wskazują laserowe czujniki zamontowane na wejściu na platforme. Jak widać nowa atrakcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem także w sezonie zimowym. Miejsce to można było zwiedzać od połowy listopada 2021. Nic dziwnego, bo miejsce rzeczywiście jest bardzo atrakcyjne i ciekawe. Niemal w każdy weekend w Starym Sączu robi się tłoczno. Tylko w ciągu pierwszego miesiąca odwiedziło je prawie 35 tysięcy osób.

To bardzo dobry wynik-mówi burmistrz Jacek Lelek pomimo, że jest to sezon martwy na tego typu atrakcje, to liczby nie kłamią. Bardzo się cieszymy, że nowa atrakcja ma swoich zwolenników. Chcemy, aby był to punkt do pozostania w Starym Sączu na dłużej. Mamy czym się pochwalić. Jest sporo do zobaczenia. Rozpoczynając od unikatowych zabytków a kończąc na obiedzie w bardzo dobrych lokalnych restauracjach.

Zanim wejdzie się na Miejską Górę, trzeba pokonać kilkuset metrowy odcinek bardzo stromego podejścia. To jednak nie zniechęca turystów, którzy bez względu na pogodę chętnie udają się w to właśnie miejsce.

Koniec ścieżki położony jest wyżej niż czteropiętrowy blok. To robi wrażenie, a dodatkowo otwiera się przed nami przepiękny widok na Kotlinę Sądecką ze Starym Sączem na pierwszym planie.

Problem z parkingiem też się pojawiał. My jednak zachęcamy przyjeżdżających i turystów aby skorzystać z monitorowanego i bezpłatnego parkingu Park&Ride przy wjeździe do Starego Sącza, bądź z parkingu na płycie starosądeckiego Rynku.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n