Wydarzenia

Litwiński z Kryształowym Jabłkiem. FARRIS i RE MAR wyróżnione!

Opublikowano: 26 lutego, 2015 o 5:28 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał Kryształowe Jabłko Sądeckie Piotrowi Litwińskiemu – założycielowi i właścicielowi Firmy „Litwiński”.

Nagroda ta przyznawana jest raz w roku podczas Gali Przedsiębiorczości, a otrzymują ja przedsiębiorcy, którzy aktywnie wspierają rozwój lokalnego rynku pracy oraz są zaangażowani w promocję regionu.

Na galę przybyli także: wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego – Wiesław Pióro i Marian Ryba, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, radni powiatowi, dyrektorzy jednostek powiatowych, parlamentarzyści i przedsiębiorcy z całego regionu.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wraz z wiceprzewodniczącym RPN Janem Gomółką i Bogdanem Gołyźniakiem – dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego wręczyli także nagrody w VII edycji konkursu „Start w biznes z Urzędem Pracy”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz starosty nowosądeckiego, w którego imieniu działa i organizuje ten konkurs, Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

Nagrodzono i wyróżniono najlepiej i najprężniej rozwijające się firmy, które przy udziale dotacji z urzędu założyli bezrobotni mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego. Swoją działalnością promują oni dobre praktyki w zakresie przedsiębiorczości i udowadniają, że „chcieć to móc”. Kapituła konkursu, na podstawie opracowanego regulaminu, spośród wszystkich zgłoszonych, wybrała 10 firm, które w 2013 r. otrzymały dotację na podjęcie działalności gospodarczej. Spośród finalistów kapituła przyznała 3 nagrody oraz 7 wyróżnień.

I miejsce otrzymał Paweł Aleksander, właściciel firmy PIANO DESIGN (Łazy Brzyńskie. gm. Łącko). Firma PIANO DESIGN zajmuje się naprawą pianin i fortepianów oraz ich strojeniem. W ramach prowadzonej działalności jej właściciel przeprowadza renowację instrumentów, zmienia lub odnawia ich kolory, czyści, zajmuje się intonacją, regulacją stołu klawiatury, wymianą okładziny klawiatury, kaszmirów, filców przeszywanych, polerowaniem klawiszy hebanowych, wymianą strun basowych i wiolinowych, kołków stroikowych; zajmuje się również naprawą i wybielaniem dna rezonansowego instrumentów. Dzięki stosowaniu profesjonalnych narzędzi i sprzętu oraz oryginalnych części renomowanych marek instrumenty wyróżniają się na polskim rynku solidnością i jakością. Na każdy instrument firma daje gwarancję. Obecnie przedsiębiorca prowadzi punkt sprzedaży
w Krakowie i zatrudnia dwie osoby. Dynamiczny rozwój firmy oraz duże zainteresowanie instrumentami w Polsce jak i za granicą, wpłynęły na decyzję Pana Aleksandra o rozbudowie warsztatu i zatrudnieniu kolejnych osób.

II miejsce zajął Adrian Liana, właściciel firmy ASTER (Grybów). Firma zajmuje się organizacją różnego rodzaju imprez okolicznościowych takich jak andrzejki, mikołajki, bale karnawałowe, powitanie wiosny i jesieni, dzień matki, dzień dziecka, pikniki rodzinne itp. Zabawy te skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i klas początkowych szkoły podstawowej jak i całych rodzin. Przedsiębiorca w swojej ofercie skierowanej do najmłodszych posiada również spotkania edukacyjno – rozrywkowe o tematyce ”Rośnij zdrowo na sportowo” a także teatrzyki kukiełkowe np.: „Królewna Żabka”, „Czarodziej, czyli sztuka znikania” , „Przygody Smoka Zgaduli” oraz „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Powyższe imprezy okolicznościowe pozwalają na promocję firmy. Podczas nich przedsiębiorca wykonuje różnego rodzaju zdjęcia grupowe jak i indywidualne. Kartki świąteczne, dyplomy wzorowego przedszkolaka oraz dyplomy ukończenia przedszkola. W swojej ofercie posiada także duży, ścienny kalendarz o wymiarach 70cm x 30cm ze zdjęciem dziecka. Od początku działalności przedsiębiorca wystąpił w około 120 placówkach. Były to zarówno Szkoły jak i Przedszkola z województw małopolska, lubelskie, podkarpackie, łódzkie, śląskie, świętokrzyskie, mazowieckie. W większości z tych placówek zapewnił sobie kolejne spotkania.Coraz więcej placówek z terenu Powiatu Nowosądeckiego jak i terenu całej Polski polecają między sobą firmę ASTER. Dyrektorzy i właściciele zarówno prywatnych jak i publicznych placówek byli bardzo zadowoleni z świadczonych usług przez firmę. O czym świadczą referencje zamieszczone na stronie firmy www.fotoaster.pl.

III miejsce otrzymała Magdalena Szumowska, właścicielka firmy „Magdalenka” Lodziarnia – Cukiernia(Piwniczna-Zdrój). Firma powstała wiosną 2013 r. Podstawowym założenie było stworzenie własnych niepowtarzalnych kompozycji smakowych jak np. Banoffiee Pie, sernik z wiśnią czy ciasto piernikowe ze śliwkami oraz wiele innych. W zależności od sezonu menu ulega zmianie. Lodziarnia skierowała głównie swoją ofertę przede wszystkim do dzieci dla których specjalnie została stworzona bajka o zaczarowanej lodziarni. Firma w swojej ofercie umożliwia pokazy/warsztaty produkcji lodów. Wszystkie rodzaje lodów są tworzone na miejscu ze zdrowych składników. Dodatki to świeże owoce od lokalnych dostawców oraz inne szlachetne smaki kakao, czekolady, bakalii, aromatycznej czekolady. Ciasta pieczone są wg domowych, sprawdzonych przepisów. Pomysły na ciekawe desery i inne smakołyki właścicielka czerpie z rozmaitych dobroci odkrywanych podczas podróży po świecie. Wprowadza produkty i przepisy przywiezione z licznych wyjazdów. Co roku właścicielka uczestniczy w targach lodów we Włoszech, gdzie czerpie inspiracje na sezon letni. Firma kładzie duży nacisk na indywidualne podejście do klienta. Dla właścicielki firmy podstawą jest dobra atmosferę w pracy, chce inwestować w rozwój pracowników, zarażać ich pasja do lodów, gastronomii i pracy z ludźmi. Świadomie opiera się na tezie, iż to ludzie tworzą organizację i są główną przyczyna sukcesu firmy. Właścicielka posiada plany na powiększenie części sprzedażowej oraz zaplecza by móc jeszcze bardziej wykorzystać możliwości kreacyjne.

Wyróżnienia otrzymali:

Firma „RE MAR” – Renata Golonka (Stary Sącz).W ramach prowadzonej działalności pani Renata reaktywowała legendarną „Restaurację Staromiejską” w centrum Starego Sącza, a także rozpoczęła działalność w branży budowlanej.

A.M.G Studio Nadruku” – Anna Gorczowska (Łącko). Firma oferuje okazjonalne gadżety oraz stylowe nadruki projektowane i wykonywane na specjalne życzenie klienta.

Salon fryzjerski F.H.U. „FARRIS” prowadzony przez Katarzynę Kapułę (Stary Sącz). Salon oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu i wysokiej jakości produktów.

Firma Mariusza Kocika „KOMA-DOM” (Łyczana, gm. Korzenna), która specjalizuje się w wykończeniach domów „pod klucz” zgodnie z najnowszymi trendami obowiązującymi na rynku.

Dorota Paduła właścicielka Centrum Doskonalenia Zawodowego (Nowy Sącz). Firma w ramach prowadzonej działalności oferuje swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu BHP oraz wdrożenia, audyty i szkolenia HACCP dla przedsiębiorstw.

Usługi Archiwizacyjne – Wioleta Pawlik (Barcice). Firma w ramach swojej działalności jest w stanie uporządkować stosy dokumentów oraz każde archiwum zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Firma BUDUX – Jacek Pustułka (Podrzecze, gm. Podegrodzie). Firma zajmuje się sprzedażą detaliczną materiałów budowlanych, a także kompleksową budową domów jednorodzinnych – energooszczędnych i pasywnych.

 

 

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 26 lutego, 2015 o 8:31 pm ania

    Farris moja Fryzjerka 🙂 Gratulacje Kasiu

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a