Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Lody Ekipa od Friza. Produkcja sięgnęła maksimum. Koral wydał oświadczenie

Opublikowano: 9 maja, 2021 o 10:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Popyt na lody od Ekipy Friza przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich, łącznie z producentem. Koral, choć uruchomił dodatkowe linie produkcyjne, nie jest w stanie sprostać tej popularności. Firma wydała oświadczenie.

Od kilku tygodni popularność lodów Koral, które powstały przy współpracy z ulubieńcem młodych internautów, Frizem, nie maleje. Sieć uruchomiła kolejne linie produkcyjne, aby zaspokoić popyt na ten produkt.

Natomiast i to okazało się niewystarczające. Bowiem Koral w oświadczeniu wysłanym redakcji portalu dlahandlu.pl przyznaje, że nie ma już obecnie możliwości, aby zwiększyć produkcję lodów.

OŚWIADCZENIE firmy KORAL:

Szanowni Państwo,

W związku z docierającymi do nas skargami konsumentów w sprawie sprzedaży przez niektóre sklepy detaliczne lodów EKIPA w pakietach z innymi lodami bez możliwości zakupu pojedynczych sztuk tego produktu w placówkach handlu detalicznego, uprzejmie informujemy, że spółka PPL KORAL producent lodów EKIPA nie ma wpływu na decyzje sklepów w zakresie polityki sprzedaży, sposobu prowadzenia sprzedaży lodów, podobnie jak nie ma i nie może mieć wpływu na ceny detaliczne, po jakich sklepy – niezależni od producenta przedsiębiorcy – oferują zakupiony przez siebie towar swoim klientom. 

PPL KORAL w żadnym wypadku nie sugeruje i nie sugerowało sklepom detalicznym prowadzenia praktyk, które naszym zdaniem nie są uczciwe względem konsumentów, którzy powinni mieć swobodę zakupu wybranego przez siebie asortymentu w wybranej przez siebie ilości. 

PPL KORAL przyznaje natomiast, że obecny popyt na lody EKIPA w znacznym stopniu przewyższa nasze możliwości produkcyjne i to pomimo faktu, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wbrew pierwotnym planom zwiększyliśmy produkcję kilkakrotnie. Dodatkowo produkcję lodów EKIPA utrudnia pandemia covid-19, przez którą niezbędne składniki docierają do nas w niewystarczających ilościach i z opóźnieniem. W konsekwencji PPL KORAL zostało tymczasowo zmuszone, by ograniczać wielkość realizowanych dostaw tego produktu do naszych dystrybutorów, a nasi dystrybutorzy, dostarczając na co dzień produkty do bardzo wielu sklepów, również reglamentują przydzieloną ilość lodów EKIPA na dany punkt detaliczny, zapewniając dostępność tychże lodów w jak największej liczbie sklepów tak, aby wszyscy Państwo mogli cieszyć się z ich zakupu.

W związku z powyższym bardzo prosimy nie obwiniać PPL KORAL za praktyki części sklepów, które otrzymując mniejszą liczbę lodów EKIPA niż mogłyby sprzedać, próbują zwiększyć swoją sprzedaż w inny, nieakceptowalny dla nas sposób. 

Pragniemy Państwa zapewnić, że podejmujemy wzmożone wysiłki w celu zwiększenia dostępności lodów EKIPA i wyrażamy nadzieję, że już niedługo każdy, kto będzie miał na to ochotę, będzie mógł próbować naszych produktów bez ograniczeń.

Z poważaniem
Mariusz Jurek
Dyrektor Generalny P.P.L. KORAL, Józef Koral Sp.j.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a